22 вересня 2017, п'ятниця

Археологи знайшли найдавніший морський артефакт у водах Гонконгу

коментувати
Археологи вважають, що у водах Гонконгу може ховатися безліч артефактів, які раніше практично ніхто не шукав.

Археологи вважають, що у водах Гонконгу може ховатися безліч артефактів, які раніше практично ніхто не шукав.

У водах Гонконгу був виявлений фрагмент якоря віком близько 1000 років. Це найдавніший з морських артефактів, знайдених в даному регіоні, і дослідники вважають тут може ховатися безліч історичних цінностей.

"Ми дивимося на це, як на вершину айсберга, - розповідає археолог проекту Hong Kong Underwater Heritage Білл Джеффрі. - Спеціальний адміністративний район Гонконг на 60% покритий водою, але при цьому тут практично не проводилися підводні археологічні роботи".

Фрагмент якоря (шток), знайдений Джеффрі, налічує 1,8 метра в довжину і виконаний з граніту. Матеріал, а також зовнішній вигляд штока дали дослідникам підстави вважати, що він відноситься до часів династії Сун, що існувала в 960-1279 роках н. е. Ймовірно, якорем оснащувалося торгове судно.

Крім цього, дослідники знайшли у водах Гонконгу європейську корабельну гармату початку XIX століття. Вважається, що її використовували на торговому судні для захисту від піратів.

Джеффрі і інші учасники проекту Hong Kong Underwater Heritage розраховують, що в майбутньому завдяки цим знахідкам в Гонконзі буде проводиться більше підводних археологічних робіт.

"У Гонконгу знаходиться 236 островів, тож тут може бути безліч місць корабельних катастроф та інших майданчиків, можливо, навіть доісторичних", - говорить Джеффрі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: