20 листопада 2017, понеділок

Археологи показали, як виглядали будинки в Помпеях до виверження Везувію

коментувати
Археологи в Помпеях
Фото: pompejiprojektet.se

Археологи в Помпеях

Вчені провели віртуальну екскурсію по житлу одного з багатих городян.

Італійські археологи відтворили інтер'єр будинку багатого жителя Помпей Луція Цецилія Юкунда за допомогою тривимірного моделювання. Луцій жив в Помпеях незадовго до їх руйнування від виверження вулкана Везувій в 79 році, відзначає видання Scires It.

У серпні 79 року почалося виверження, яке тривало близько доби. Жителі Помпей і ще двох міст - Геркуланума і Стабій - опинилися похованими під шаром каміння і вулканічного попелу. Через те, що шар попелу становив у висоту декілька метрів і утворився дуже швидко, житла городян і обстановка в них збереглася дуже добре.

Будинок вільновідпущеника і лихваря Луція Цецилія Юкунда був виявлений ще в 18 столітті. У ньому збереглися настінні мозаїки, домашнє святилище з рельєфами і бюст самого банкіра, а також грошовий ящик, який був наповнений борговими розписками, надряпаними на 153 вощенных табличках.

Реконструкція житла Луція Юкунда була проведена групою археологів з Шведського інституту в Римі. Робота вчених тривала 16 років, а лазерне сканування місцевості почали в 2010 році. Виходить, що на створення тривимірних моделей будівель пішло близько шести років.

ВІДЕО

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: