18 листопада 2017, субота

Антропологи виявили у нового виду Homo дивовижну комбінацію архаїчних та прогресивних рис

коментувати
Кандидат на роль предка людини володів майже людською ходою і при цьому, був одночасно пристосований до пересування по деревах (на фото представлені кисть і стопа Homo naledi)
Фото: Peter Schmid and William Harcourt-Smith / Wits University

Кандидат на роль предка людини володів майже людською ходою і при цьому, був одночасно пристосований до пересування по деревах (на фото представлені кисть і стопа Homo naledi)

Антропологи з Університету Вітуотерсранд в ПАР опублікували статті про анатомію та функціональні можливості стоп і кистей нещодавно виявленого нового виду людини - Homo naledi.

Зокрема, виявилося, що кінцівки Homo naledi об'єднують як прогресивні риси, характерні для неандертальців і сучасних людей, так і примітивні, притаманні австралопітекам, пише N+1 з посиланням на журнал Nature Communications.

Так, черговий кандидат на роль предка людини, володів майже людською ходою і при цьому був одночасно пристосований до використання знарядь праці і пересування по деревах.

У статті пояснюється, що антропологи виявили, схожість кисті нового виду людини з особливостями анатомії декількох різних гомінід. Так п'ясткові кістки, будова та положення великого пальця свідчать про здібності до точних і сильних хватальних рухів і використання кам'яних знарядь, що зближує Homo naledi з неандертальцями і сучасними людьми.

У той же час, будова решти чотирьох пальців більше нагадує анатомію австралопітека афарського (Australopithecus afarensіs), і вказує на те, що представники цього виду могли лазити і по деревах.

Вчені стверджують, що Homo naledi був повністю пристосований для переміщення на ногах – міг стояти, ходити і, ймовірно, навіть бігати, однак фаланги пальців зберігали архаїчні риси, скоріш за все, для пересування по деревах.

Читайте також у розділі Наука:

Як висновок, Homo naledi являє виключний інтерес для антропологів, так як поєднання архаїчних та прогресивних рис, потенційної здатності виготовляти і управлятися з кам'яними знаряддями і досить маленького мозку, ставить питання про еволюцію когнітивних функцій людини та їх зв'язок зі специфічно людськими навичками.

При цьому, остаточно відповісти на всі питання неможливо виходячи з того, що вік кісток досі не встановлений.

Раніше повідомлялося, що археологи в південноафриканській печері  виявили ще одного можливого пращура Homo Sapiens, вік знахідки складає близько 2,5 млн років.

Невідомий людський вид отримав назву Homo naledi, він має схожі характеристики з представниками роду Homo sapiens і відрізняється лише недостатнім розвитком мозку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: