24 вересня 2017, неділя

Американський вчений заявив, що пересадка голови людини можлива

коментувати
Наступного року італійський хірург Серджіо Канаверо проведе пересадку голови російського інженера Валерія Спиридонова.

Наступного року італійський хірург Серджіо Канаверо проведе пересадку голови російського інженера Валерія Спиридонова.

Професор Медичної школи при університеті Джона Гопкінса в Балтіморі і головний редактор журналу Surgery Майкл Сарр підтримав ідею пересадки голови росіянина Валерія Спиридонова на нове тіло.

Пересадку голови планує здійснити італійський хірург Серджіо Канаверо. Як зазначає професор Сарр, спочатку він скептично поставився до ініціативи італійського лікаря, але після бесіди з ним і ознайомлення зі статтями, що підтверджують його доводи, змінив свою думку.

Він додає, що складність операції пов'язана не тільки зі зрощенням головного і спинного мозку, але і з з'єднанням інших тканин шиї та голови. Тим не менш, основи для операції є, а перспективи, які відкриє її успіх вражають.

"Якщо ця концепція дійсно буде працювати, то виникне ціла нова сфера науки, відновлення спинного мозку, що допоможе сотням тисяч людей, - говорить Сарр. – В принципі, все інше – стравохід, м'язи, дихальну систему, кістки – ми вже вміємо зшивати, хоча і з досить великим ризиком для організму. Мозок ми вже вміємо захищати, охолоджуючи його до низьких температур. Загалом, всі необхідні процеси вже були перевірені експериментально або навіть клінічно".

Російський інженер Валерій Спиридонов стане першою людиною, яка пройде через пересадку голови. Операція відбудеться наступного року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: