21 листопада 2017, вівторок

Американський дослідник довів, що Біблія жорстокіша, ніж Коран

коментувати
Дослідження програміста Томаса Андерсона показало, що в Біблії більше слів, пов'язаних зі злістю і менше – з довірою, ніж в Корані.
Ryk Neethling via Flickr

Дослідження програміста Томаса Андерсона показало, що в Біблії більше слів, пов'язаних зі злістю і менше – з довірою, ніж в Корані.

Програміст Томас Андерсон вирішив перевірити, чи виправданий поширений в західних країнах стереотип, згідно з яким схильність до насильства і войовничості закладена в основах Ісламу. Андерсон проаналізував тексти Біблії і Корана і виявив, що в першій частіше зустрічаються приклади вбивств і руйнувань.

Для свого дослідження містер Андерсон використовував розроблену їм програму під назвою Odin Text. З її допомогою він проаналізував тексти Старого і Нового Заповіту, а також Корану, попередньо розділивши слова з них на 8 категорій.

Слова, що потрапляли в кожну з категорій, відображували одну з емоцій: радість, передчуття, злість, відразу, печаль, здивування, страх/тривогу і довіру. Дослідження показало, що в Біблії слів, пов'язаних зі злістю більше, ніж в Корані. У той же час в ній менше слів, пов'язаних з довірою.

"Схоже, що з усіх трьох текстів найжорстокіший зміст в Старому Заповіті. Вбивства і руйнування зустрічаються трохи частіше у Новому Завіті (2,8%), ніж у Корані (2,1%), але Старий Заповіт точно лідирує у кількості згадок цих явищ (5,3%)", - говорить Томас Андерсон.

Американський програміст додає, що не ставив перед собою мету "довести або спростувати твердження, що іслам є більш агресивним, ніж інші релігії". Крім того, він підкреслює, що результати дослідження "в жодному разі не претендують на те, щоб вважатися остаточними".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: