23 жовтня 2017, понеділок

Американський професор підрахував, яких економічних збитків зазнала далека-далека галактика від руйнування "Зірки смерті"

коментувати
За підрахунками американського економіста Закарі Фейнштейна, вартість однієї
Serious Cat via Flickr

За підрахунками американського економіста Закарі Фейнштейна, вартість однієї "Зірки смерті" становить $193 квінтильйонів.

Руйнування двох станцій "Зірка смерті" і загибель імператора Палпатіна повинні були спричинити економічну кризу на теренах зруйнованої Галактичної Імперії.

Після виходу на великі екрани нової частини Зоряних війн шанувальники саги дізнаються, як розвивалася "далека-далека галактика" після подій, про які йшлося у Поверненні Джедая. Згідно з дослідженням професора фінансового інжинірингу Закарі Фейнштейна з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, її майбутнє повинно бути безрадісним. Про це він пише у роботі "it's a Trap: Emperor Palpatine's Poison Pill", яку було опубліковано на сайті arXiv.org, повідомляє Popular Science.

Для початку Фейнштейн порахував, у яку мінімальну суму обійшлося б будівництво першої станції, прикинувши приблизну вартість металу і неметалічних компонентів, а також витрати на дослідження і розробки. У нього вийшла цифра $193 квінтильйонів.

Далі він припустив, що реалізація проекту бойової космічної станції, здатної знищувати планети, потребувала б таких же ресурсів, які пішли у США на проект "Манхеттен". Таким чином, професор Фейнштейн отримав приблизний обсяг ВВП Галактичної Імперії – $4,6 секстильйона. Він припустив, що розміри активів банківського сектора, який активно інвестував в Імперію і станції, становили 60% від ВВП. Знищення двох станцій і повалення уряду повинно було б спричинити серйозну фінансову кризу, на ліквідацію якого Повстанському альянсу знадобилися б суттєві кошти.

"У цьому дослідженні ми виявили, що Повстанському альянсу потрібно було б мати резерв у розмірі 15%, а то й 20% від обсягу ВВП, щоб зменшити системні ризики і раптовий катастрофічний економічний колапс. Без таких запасів економіка галактики, швидше за все, пережила б депресію астрономічних масштабів", - пише професор Фейнштейн.

Враховуючи, що Повстанський альянс представляв собою підпільну організацію, важко уявити, звідки б у неї знайшлися такі кошти.

Читайте також

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: