12 грудня 2017, вівторок

Американські вчені зробили перший крок до перемоги над вірусом Зіка

коментувати
В даний час від вірусу Зіка не існує вакцини, але вчені з Техасу стали на крок ближче до її створення.

В даний час від вірусу Зіка не існує вакцини, але вчені з Техасу стали на крок ближче до її створення.

Дослідники з Медичного центру Університету Техасу вивчили вплив вірусу Зіка на людину і виявили, що в нашому організмі виробляється білок, який може допомогти в боротьбі із захворюванням.

Дослідження американських вчених показало, що вірус вражає прогеніторні клітини мозку. Вони відповідають за заміщення загиблих клітин, але вірус блокує частину з них (до 20%), тим самим перешкоджаючи формуванню нейронів. Процес не викликає реакції з боку імунної системи, тому може протікати тижнями.

У той же час вчені з Техасу з'ясували, що в організмі людини виробляється білок, здатний обмежити ефект вірусу Зіка на мозок. Він називається інтерферон-індукований білок 3 (IFITM3). Спостереження за клітинами мишей і людей показали, що цей білок у підвищених кількостях дозволяє зміцнювати клітинні мембрани, ускладнюючи проникнення вірусу всередину. Таким чином IFITM3 перешкоджає розмноженню вірусу в організмі.

"Наша робота дозволяє скласти перше уявлення про те, як наші клітини захищають себе від вірусу Зіка, - розповідає один з учасників дослідження Абрахам Брас. – Наші результати показують, що у віруса Зіка є слабкості, які ми можемо використовувати, щоб запобігти або зупинити інфекцію".Поки вплив IFITM3 було вивчено лише в лабораторних умовах на зразках клітин мишей і людей, і вченим ще належить з'ясувати його вплив в цілому організмі. Техаські вчені планують продовжити дослідження і знайти механізми, що сприяють підвищенню рівня IFITM3 в організмі.

Як підкреслює ScienceAlert, це може призвести до розробки ліків від Зіка і інших вірусів, яких наразі не існує.

Вірус Зіка поширюється у світі з минулого року. Наразі спалахи інфекції спостерігаються у 52-х країнах світу. У ряді держав, в тому числі Австралії, Великобританії і США, були зареєстровані випадки захворювань.

Основну загрозу вірус Зікаа несе вагітним жінкам, викликаючи у новонароджених мікроцефалію – захворювання, яке супроводжується значним зменшенням розмірів головного мозку і черепа. Протягом місяців вчені не були впевнені, що між цим захворюванням і вірусом існує зв'язок. Його наявність була підтверджена в квітні поточного року. Тоді Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно заявила, що вірус Зіка призводить до появи на світ немовлят з мікроцефалією.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: