21 жовтня 2017, субота

Американські вчені заявили, що динозаври вміли воркувати як птахи

коментувати
Американські вчені вважають, що динозаври могли видавати звуки з закритим ротом, щоб привабити особин протилежної статі.

Американські вчені вважають, що динозаври могли видавати звуки з закритим ротом, щоб привабити особин протилежної статі.

Дослідники з Техаського університету в Остіні і ще трьох американських університетів висунули теорію, що динозаври могли видавати звуки з закритим ротом, як це роблять воркуючі голубки.

Дослідження американських вчених було присвячено не динозаврам, а птахам. Вони прагнули дізнатися більше про те, як птахи навчилися видавати звуки з закритим дзьобом, такі як воркування, в процесі еволюції.

А оскільки птахи є нащадками динозаврів, зазначається в офіційному повідомленні техаських вчених, дослідження може пролити світло на те, які звуки видавали доісторичні тварини."Дізнавшись, наскільки поширена вокалізація з закритим дзьобом серед сучасних птахів, можна зрозуміти, як звучали динозаври", - говорить один з авторів дослідження Чад Еліасон з Техаського університету, додаючи, що лише досить великі птахи (розміром не менше голуба) видають звуки подібним чином.

А оскільки динозаври входили в групу архозаврів, до якої також належать птахи, і мали досить великі розміри, деякі з них могли видавати звуки з закритим ротом. Ймовірно, вони робили це для приваблення осіб протилежної статі, як і сучасні птахи.

Втім, як підкреслюють дослідники, на сьогоднішній день не існує прямих доказів, що дозволяють впевнено говорити про те, як звучали динозаври. Вони планують продовжити дослідження з метою з'ясувати, які звуки виробляли древні птахи, і можливо, динозаври.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: