12 грудня 2017, вівторок

Американські вчені зафіксували найсильнішу за 900 років посуху в Середземномор'ї

коментувати
Вчені з NASA досліджували дані про засухи в Східному Середземномор'ї з 1100 по 2012 рік і з'ясували, що за цей час вони стали набагато сильнішими.
NASA/ Goddard Scientific Visualization Studio

Вчені з NASA досліджували дані про засухи в Східному Середземномор'ї з 1100 по 2012 рік і з'ясували, що за цей час вони стали набагато сильнішими.

Дослідження, яке провели вчені з NASA, показало, що посуха в Східному Середземномор'ї 1998-2012 років була найсильнішою з часів хрестових походів.

Дослідження NASA засноване на вивченні річних кілець дерев, привезених з регіону. По них можна зрозуміти, які роки були посушливими (якщо кільця тонкі), а які – ні (якщо кільця товсті). Крім того, вчені досліджували історичні документи, а також дані про засухи в Західному Середземномор'ї.

Отримані дані дозволили вченим зробити висновок, що посуха в Східному Середземномор'ї (1998-2012) була на 50% сильніше будь-якої іншої за останні 500 років і на 10-20% - за останні 900 років.

Мета дослідження NASA полягала в тому, щоб визначити, наскільки сильним був вплив глобального потепління на посухи.

"Величина і значимість кліматичних змін, спровокованих людством, вимагає від нас чіткого розуміння природних змін клімату", - відзначає провідний автор дослідження Бен Кук.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: