24 жовтня 2017, вівторок

Американські вчені з'ясували, що раптове прозріння краще ретельного аналізу

коментувати
Основною перевагою раптового прозріння перед аналізом є те, що стислі терміни не впливають на нього.
Chris Potter via Flickr

Основною перевагою раптового прозріння перед аналізом є те, що стислі терміни не впливають на нього.

Дослідники з Дрексельского університету (США) встановили, що аналітичне мислення дає менше шансів знайти рішення складної задачі, ніж раптове прозріння.

"Сідоме аналітичне мислення деколи може бути квапливим і неохайним, що призводить до помилок при вирішенні проблеми, - вважає Джон Куньос з Дрексельского університету. – У той же час раптова здогадка є несвідомою і автоматичною, і її неможливо підігнати".

Щоб перевірити свою теорію про переваги прозріння, Куньос з колегами провели дослідження, в ході якого учасники повинні були вирішити кілька візуальних і лінгвістичних головоломок. На кожну задачку відводилося не більше 15 секунд. Після кожної відповіді учасники експерименту розповідали, яким чином вони знайшли рішення.

Виявилося, що 94% рішень лінгвістичних головоломок, отриманих шляхом раптових здогадок, були вірними. Аналітичне мислення дозволило учасникам знайти правильні відповіді в 78% випадків. При розгадуванні візуальних головоломок рахунок виявився 78% проти 42% на користь раптових здогадок.

"Це означає, що в будь-яких особистих і робочих ситуаціях, коли людина несподівано знаходить рішення, цю ідею варто сприймати всерйоз", - говорить Куньос.

Дослідники вважають, що одна з причин таких результатів полягає в тому, що рішення завдань було обмежено в часі. Це створювало відчуття тривоги і призводило до швидких відповідей, заснованих на незавершеному аналізі. В той же час вони відзначають, що на прозріння не варто покладатися в будь-якій ситуації. Для задач, у яких є відомі стратегії рішень, більше підійде аналітичне мислення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: