26 вересня 2017, вівторок

Американські вчені з'ясували, що читання продовжує життя

коментувати
На думку вчених навіть 30 хвилин читання книг на день може продовжити життя.
Quattrostagioni via Flickr

На думку вчених навіть 30 хвилин читання книг на день може продовжити життя.

Дослідження вчених зі Школи громадського здоров'я Єльського університету показало, що читання книг у зрілому віці може продовжити життя на кілька років.

У дослідженні американських вчених брало участь 3635 осіб у віці від 50 років. За ними велося спостереження протягом 12 років. По завершенні дослідження вчені встановили, що учасники, які багато читали, в середньому жили на 23 місяці довше тих, хто не приділяв уваги читанню.

В ході дослідження учасники були розділені на 3 групи. У першій були представлені люди, які приділяли читанню більше 3,5 годин на тиждень, в другій – ті, хто читав менше 3,5 годин на тиждень, а до третьої – ті, хто не читав зовсім. У результаті вчені з'ясували, що у найбільш читаючої групи ймовірність померти була на 23% нижче, ніж у нечитаючої. У проміжній групі шанси були нижче на 17%.

За словами одного з авторів дослідження Авні Бавіши, чим більше читали учасники, тим довше жили, але "навіть 30 хвилин читання на день сприяє продовженню життя". Крім того, вчені з Єльського університету відзначили, що такий ефект має читання саме книг, а не журналів чи газет.

У майбутньому дослідники з Єльського університету планують дізнатися, чи приносить читання ще яку-небудь користь для здоров'я і який вплив надають електронні та аудіокниги.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: