23 вересня 2017, субота

Американські вчені з'ясували, що брудне повітря призводить до ожиріння

коментувати
Спостерігаючи за щурами, вчені з університету Дьюка помітили, що гризуни, що дихали забрудненим повітрям, активно набирали вагу.

Спостерігаючи за щурами, вчені з університету Дьюка помітили, що гризуни, що дихали забрудненим повітрям, активно набирали вагу.

Дослідники з Університету Дьюка виявили, що забруднене повітря може не тільки шкодити легеням, але і викликати зміни метаболізму, що призводять до набору зайвої ваги.

Підстави для таких припущень виникли у вчених після спостереження за щурами, що жили в камерах, наповнених забрудненим повітрям Пекіна. За гризунами спостерігали протягом декількох тижнів. У віці 8 тижнів самки і самці були відповідно на 10% і 18% важче своїх родичів, які дихали чистим повітрям.

"Якщо такі зміни будуть виявлені і підтверджені у людей, то будуть потрібні термінові заходи щодо зниження забруднення повітря, враховуючи зростаючий тягар ожиріння в сучасному забрудненому світі", - сказав провідний автор дослідження Юнфен Чжан.

Дослідження 2013 року показало, що надмірна вага стає великою проблемою для Китаю. Вона зачіпає 11% населення країни у віці від 20 до 39 років. У той же час з чистотою повітря в Китаї теж проблеми. Так, наприкінці минулого року влада Пекіна оголосила "червоний" рівень загрози, коли забруднення повітря в рази перевищувало допустимий рівень.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: