26 вересня 2017, вівторок

Американські вчені вперше вирізали ВІЛ із заражених клітин живого організму

коментувати
Американські вчені вважають, що клінічні випробування їх методики видалення вірусу ВІЛ з ДНК можуть початися в найближчі роки.
NІAІ

Американські вчені вважають, що клінічні випробування їх методики видалення вірусу ВІЛ з ДНК можуть початися в найближчі роки.

Дослідники з Темпльського університету успішно видалили ділянку ДНК, заражену вірусом ВІЛ-1, з генома живих щурів і мишей. Цей прорив є важливим кроком на шляху до створення ефективних методик лікування ВІЛ, наголошується в офіційній заяві університету.

Видалення ВІЛ-1 було здійснено за допомогою методики генного редагування CRISPR/Cas9. Раніше з її допомогою команда Темпльського університету успішно видалила вірус з людських імунних клітин. Однак минулий експеримент проводився "в пробірці". Тепер американські вчені пішли далі і випробували свою методику на тваринах.

Через два тижні після проведення випробувань на щурах і мишах, дослідники провели аналіз ДНК піддослідних. Результати показали, що ділянки ДНК, уражені ВІЛ-1, були видалені з кожної тканини, у тому числі з мозку, серця, нирок, легенів, печінки, селезінки та клітин крові. Аналіз інфікованої РНК щурів виявив значне зниження вірусу в лімфоцитах і лімфатичних вузлах.

"У нашому дослідженні ми з'ясували, що технологія редагування генів може ефективно охоплювати численні органи двох маленьких тварин і вирізати великі фрагменти інфікованої ДНК з генома", - розповідає провідний автор дослідження доктор Камель Халілі.

У заяві Темпльського університету повідомляється, що нова техніка дозволить знищувати ВІЛ-1 в ДНК пацієнтів, а в поєднанні з антиретровірусними препаратами пригнічувати вірусну РНК. Її також можна адаптувати до різних штамів ВІЛ-1.

За словами доктора Халілі, клінічні випробування розробки можуть початися протягом наступних кількох років. Тим часом американські вчені готуються до наступного етапу досліджень з більшою групою піддослідних тварин.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: