19 жовтня 2017, четвер

Американські вчені відкрили новий різновид полум'я

коментувати
Американські дослідники розраховують використовувати
Кадр з відео користувача SciNews на YouTube

Американські дослідники розраховують використовувати "блакитний вихор" в боротьбі з нафтовими розливами.

Дослідники з Мерілендського університету прагнули відтворити в лабораторних умовах вогняні смерчі, але в підсумку отримали їх новий різновид, який прозвали "блакитним вихором".

У своїй роботі, присвяченій відкриттю, американські вчені називають вогняні смерчі "могутнім стихійним лихом", яке "становить серйозну, неконтрольовану загрозу життю і майну". Однак вони також відрізняються високою ефективністю спалювання палива, тому дослідники вважають, що смерчі можуть стати дієвим інструментом боротьби із нафтовими розливами.

"Вогненні смерчі довго вважалися страшною, руйнівною силою, - говорить один з авторів дослідження Майкл Голлнер. – Але чи можна приручити її і використовувати задля блага, як електрику? Якщо ми зможемо зрозуміти його, то можливо навчимося контролювати і використовувати".

Голлнер і його колеги імітували нафтовий розлив у лабораторії і спробували отримати вогненний смерч. Однак полум'я, яке вони отримали, було стабільним і колір у нього був не жовтий, як у смерчів, а блакитний (ознака того, що паливо згорає повністю). За це його назвали "блакитним вихором". Живлячи полум'я паливом вченим вдалося підтримувати його 8 хвилин, але вони вважають, що це можна робити і довше.

Автори відкриття планують продовжити його дослідження і на наступному етапі хочуть отримати більший "блакитний вихор". Вони розраховують навчитися контролювати його і в майбутньому використовувати для боротьби із нафтовими розливами.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: