13 грудня 2017, середа

Американські вчені створили розумну хірургічну нитку для діагностики ран

коментувати
Розумна нитка для діагностики ран вже була випробувана на мишах, і тепер її творці готуються до випробувань на людях.
Phalinn Ooi via Flickr

Розумна нитка для діагностики ран вже була випробувана на мишах, і тепер її творці готуються до випробувань на людях.

Нитка, створена в Університеті Тафтса в США, може стежити за процесом загоєння рани після накладання шва і передавати дані на мобільний пристрій лікаря.

Розумна нитка, створена американськими вченими, оснащена наносенсорами, що дозволяють стежити за медичними показниками. З її допомогою можна отримати дані про рівень глюкози, температуру тканин, силу натягу в рані і швидкості її загоєння, а також виявити ознаки інфекції.

Зібрана інформація може бути передана на мобільний пристрій по бездротовому каналу зв'язку. В даний час нитка здатна передавати дані не далі, ніж на 10 метрів. Проте дослідники з Університету Тафтса впевнені, що дальність сигналу можна поліпшити.

Вчені вважають, що ниткe можна використовувати для накладення швів не тільки на шкіру, але і на внутрішні органи, а також при створенні імплантатів і "розумних" пов'зок.

Дослідники вже випробували свою розробку на мишах і тепер шукають добровольців серед людей. В ході випробувань на людині нитка спершу буде випробувана на шкірі. До внутрішніх ран вчені перейдуть пізніше.

"Я сподіваюся, що через кілька років ці нитки будуть використовуватися для вирішення різних завдань в лікарнях і стануть звичайним явищем", - говорить один з авторів розробки Самір Сонкусале.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: