23 вересня 2017, субота

Американські вчені створили нову форму вуглецю, що твердіше алмаза

коментувати
Творці матеріалу визнають, що поки занадто мало знають про нього.

Творці матеріалу визнають, що поки занадто мало знають про нього.

Нова тверда форма вуглецю, виведена науковцями з університету Північної Кароліни, отримала назву Q-carbon.

До твердих формам вуглецю відносяться алмаз і графіт. Американським ученим вдалося створити ще одну форму з незвичайними властивостями. Q-carbon твердіше алмаза і, на відміну від нього (і графіту) є феромагнетиком.

"Ми навіть не думали, що це можливо", - говорить професор Джей Нараян з університету Північної Кароліни, додаючи, що в природі Q-carbon ймовірно може зустрічатися в "ядрі деяких планет".

Для отримання нового матеріалу необхідний субстрат (наприклад, скло або сапфір), який покривають аморфним вуглецем. Потім по ньому "б'ють" лазерним імпульсом, тривалістю приблизно 200 наносекунд. В ході цієї операції вуглець нагрівається до 4000 градусів Кельвіна, а потім швидко охолоджується. В результаті утворюється плівка з Q-carbon. Її товщина може становити від 20 до 500 нанометрів.

Вчені поки що мало знайомі з властивостями нового матеріалу, але працюють над його вивченням. Професор Нараян говорить наступне: "Ми можемо робити плівки з Q-carbon, і ми вивчаємо його властивості, але поки що перебуваємо на ранніх стадіях розуміння того, як ними маніпулювати. Ми поки не знаємо, як зробити мікронитки або наноточки з цього матеріалу. Над цим ми працюємо".

Читайте також

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: