25 листопада 2017, субота

Американські вчені почнуть платити жінкам за поїдання бананів

коментувати
Поїдання генетично модифікованих бананів принесе 12 жінкам-учасницям досліджень університету Айови по $900 і допоможе в боротьбі з дефіцитом вітаміну А в Уганді.
Torbakhopper via Flickr

Поїдання генетично модифікованих бананів принесе 12 жінкам-учасницям досліджень університету Айови по $900 і допоможе в боротьбі з дефіцитом вітаміну А в Уганді.

Вчені з Університету штату Айова збираються випробувати генетично модифіковані банани, створені для боротьби з дефіцитом вітаміну А. Для випробування вони вибрали 12 жінок і будуть платити їм по $900 за поїдання бананів.

За умовами експерименту, учасницям належить протягом чотирьох днів з'їдати по 3 банана, з яких один буде генетично модифікованим. У ході дослідження у жінок будуть брати проби крові.

Генетично модифіковані банани, що використовуються для експерименту, багаті на бета-каротин, який в організмі перетворюється на вітамін А. Їх творці - Квінслендський технологічний університет (Австралія) і фонд Білла і Мелінди Гейтс – розраховують вирощувати ці банани в Уганді. В цій африканській країні дефіцит вітаміну А у населення є гострою проблемою і генетично модифіковані банани можуть допомогти у її вирішенні. Звичайно, спершу вони повинні довести свою ефективність і бути схваленими до вживання.

"В Уганді та інших африканських країнах дефіцит вітаміну А безпосередньо впливає на дитячу смертність від інфекційних захворювань", - запевняє професор айовского університету Венді Уайт. Хіба це не чудово, якби ці банани могли вберегти дітей від смерті від малярії або кору?".

Втім, не всі поділяють точку зору професора Уайт. Противники випробування зібрали понад 50 тисяч підписів під петицією з вимогою зупинити дослідження. Вони стурбовані питаннями безпеки учасниць і цікавляться, чи були вони попереджені про всі можливі ризики експерименту.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: