17 жовтня 2017, вівторок

Американські лікарі підтвердили, що вірус Зіка може передаватися статевим шляхом

коментувати
У США вже було зафіксовано 31 випадок зараження вірусом Зіка, але вперше він був переданий статевим шляхом.

У США вже було зафіксовано 31 випадок зараження вірусом Зіка, але вперше він був переданий статевим шляхом.

Центр з контролю і профілактики захворювань (ЦКЗ) США офіційно зафіксував перший в країні випадок передачі вірусу Зіка, що несе загрозу для вагітних, статевим шляхом.

Випадок був зафіксований в окрузі Даллас. Повідомляється, що вірус був переданий людиною, яка підхопила його в ході подорожі країною, в якій Зіка вже був поширений. Офіційні особи не розкривають імен інфікованих або інших подробиць, які дозволили б їх ідентифікувати.

Раніше повідомлялося про два випадки, які дозволяли припустити, що вірус Зіка може передаватися статевим шляхом. Один з них був зафіксований в 2008-му, а другий – в 2013-му. Представники ЦКЗ стверджували, що два випадки можуть означати лише "теоретичний ризик" передачі вірусу статевим шляхом. В основному, він поширюється з допомогою комарів Aedes aegypti.

Це перший випадок зараження на території США. Раніше в країні було зафіксовано 31 випадок захворювання, але всі інфіковані підхопили вірус Зіка за кордоном.

Нагадаємо, що вірус Зіка викликає порівняно легке захворювання, яке може пройти за кілька днів. Однак вважається, що вірус несе загрозу для вагітних, оскільки призводить до прояву мікроцефалії у новонароджених. Через це захворювання діти з'являються на світ з аномально маленькою головою, що призводить до відставання в розумовому розвитку. Наразі дослідники працюють над тим, щоб підтвердити зв'язок між мікроцефалією і вірусом Зіка.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: