23 жовтня 2017, понеділок

Американські хіміки знайшли спосіб здешевити смартфони

коментувати
Калієві батареї не настільки енергоємні як літієві, але можуть служити довше і коштують дешевше.
Kārlis Dambrāns via Flickr

Калієві батареї не настільки енергоємні як літієві, але можуть служити довше і коштують дешевше.

Вчені з Орегонського Університету вважають, що пора замінювати літій, що використовується в елементах живлення, на калій..

Сучасні смартфони та електромобілі використовують літій-іонні батареї. Проте група вчених з Університету орегона вважає, що їм можна знайти гідну заміну. Вони хочуть використовувати в елементах живлення калій замість літію.

«Десятиліттями люди вважали, що калій не може працювати в батареях з анодами з графіту та інших форм вуглецю», - стверджує хімік Сюлей Цзи у статті «Вуглецеві електроди для калій-іонних батарей», опублікованій в журналі Американського хімічного товариства.

Цзі збирається перевірити це переконання на міцність. Він з командою вже досяг певного прогресу в роботі з калій-графітовими батареями, але про прорив говорити рано. Таке з'єднання не дуже ефективно. Щоб розкрити потенціал калію, Цзі з колегами прагнуть розробити інший вуглецевий матеріал на заміну графіту. Але навіть у такому випадку калій-вуглецеві батареї не дотягнуть до літій-іонних в плані ємності.

«Можна сказати, що енергоємність калій-іонних батарей ніколи не буде більше, ніж у літій-іонних. Однак вони можуть забезпечити більш тривалий цикл життя, високу питому потужність, набагато більш низьку вартість і їх можна впровадити в процеси виробництва вуглецевих анодних матеріалів», - говорить Цзи.

Якщо у команди Сюлея все вийде, це може змінити не тільки індустрію елементів живлення. Калій зустрічається в природі в 880 разів частіше, ніж літій. Отже, виробництво калієвих батарей буде дешевше, а це може повести за собою здешевлення продуктів, які нині використовують літій-іонні. Все тих же смартфонів і електромобілів. Ну, а якщо батареї будуть більш живучими, то і пристрої зможуть служити довше.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: