12 грудня 2017, вівторок

Американські фізики випадково створили матеріал в 4 рази міцніше за титан

коментувати
Американські дослідники вважають, що новий матеріал на основі титану і золота може бути використаний для створення імплантатів.
Sprott Money via Flickr

Американські дослідники вважають, що новий матеріал на основі титану і золота може бути використаний для створення імплантатів.

Вчені з Університету Райса в США створили сплав на основі титану і золота, який відрізняється надзвичайно високою міцністю. Відкриття було зроблено випадково.

Матеріал отримав назву β-Ti3Au. Як зазначає один з авторів відкриття Емілія Моросан, він "в 3-4 рази твердіше за будь-який вид сталі" і в 4 рази – за чистий титан.

Створення матеріалу не було метою Моросан. Вона і її колеги прагнули створити магнітний матеріал з немагнітних – золота і титану. У ході експериментів вченим було необхідно подрібнювати одержувані з'єднання в порошок для досліджень. Однак з даним матеріалом у них це не вийшло.

Моросан вважає, що новий матеріал може бути застосований для створення імплантатів колінних і тазостегнових суглобів. Він має ключові для подібних імплантатів властивості: біосумісність і зносостійкість. Більш того, тести, проведені колегами Моросан з Університету Техасу, показали, що сплав має навіть більшою біосумісність, ніж чистий титан.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: