24 вересня 2017, неділя

Американські дослідники навчили мишей визначати по запаху хворобу Альцгеймера

коментувати
Американські вчені стали на крок ближче до того, щоб навчитися розпізнавати хворобу Альцгеймера до прояву симптомів.

Американські вчені стали на крок ближче до того, щоб навчитися розпізнавати хворобу Альцгеймера до прояву симптомів.

В ході експерименту, проведеного американськими вченими, лабораторна миша унюхала ознаки хвороби Альцгеймера в інших гризунів.

Для експерименту вони використовували мишей, яким ввели гени, які відіграють роль у розвитку хвороби Альцгеймера. Потім дослідники зібрали зразки сечі і дали понюхати їх іншій миші з загостреним нюхом. Їх цікавило, чи зможе гризун виявити різницю між зразками, що належать трансгенним і звичайним мишам.

В ході експерименту миша провела перед зразком модифікованої тварини 84% часу – занадто довго, щоб це можна було списати на випадковість. Після цього дослідники провели хімічний аналіз і виявили, що в зразках трансгенних мишей містилося з'єднання 1-октен-3-ол. Вчені планують продовжити дослідження і з'ясувати, чи зможе воно послужити біомаркером хвороби Альцгеймера.

Їм належить виконати велику роботу. Спершу їм потрібно буде переконатися в тому, що таке з'єднання присутнє у людей, які страждають від Альцгеймера. А також перевірити, наскільки точно з його допомогою можна діагностувати захворювання. Якщо очікування вчених підтвердяться, відкриття допоможе раніше виявляти хворобу і призначати пацієнтам ліки, що уповільнюють її розвиток, коли вони найбільш ефективні.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: