20 листопада 2017, понеділок

7 найбільш смертоносних землетрусів в історії людства

Землетрус в Італії коштував життя 247 жителям країни

Землетрус в Італії коштував життя 247 жителям країни

Серія землетрусів в Італії призвела до кількох сотень людських жертв. Це трагедія, але могло бути гірше. НВ обрало найбільш руйнівні землетруси за всю історію цивілізації.

Як повідомляло НВ, італійські землетруси були досить сильними - магнітудою 6,2 та 4 бали за шкалою Ріхтера. Однак, на відміну від розхожих уявлень обивателів сила поштовхів не завжди безпосередньо пов'язана з кількістю жертв.

Дуже багато залежить від того, наскільки густо населений регіон, в якому відбувається катастрофа і яка сейсмостійкість будівель.

Останній фактор зіграв важливу роль в італійських подіях. Зокрема, деякі оглядачі відзначають, що економічний збиток буде величезним в силу того, що старі будівлі в багатьох містах в центральній частині Італії просто склалися як карткові будиночки. Все це доведеться відбудовувати заново.


На Гаити в 2010 году землетрясение забрало жизни 100 тыс. человек
На Гаїті в 2010 році землетрус забрав життя 100 тис. чоловік


Деколи колосальні за силою землетруси оберталися відносно малими жертвами. Як це було на Алясці в 1964 році, коли в результаті підземного поштовху магнітудою 9,2 балів за шкалою Ріхтера загинуло 128 осіб. Наприклад, у вірменському місті Спітак у 1988 році землетрус силою 7,2 бала призвів до загибелі 25 тис. осіб.

НВ обрало 7 підземних катаклізмів, які забрали найбільшу кількість людських життів.

1Шеньсі, Китай, 23 січня 1556 року

Найжахливіший землетрус в історії людства. Кількість загиблих перевищила 830 тис. чоловік.

Ніяких вимірів в ті часи не проводили, але, аналізуючи свідчення очевидців, вчені оцінюють його, як мінімум, у 8 балів за шкалою Ріхтера. В епіцентрі землетрусу відкрилися тріщини глибиною понад 20 м. Руйнування були зафіксовані в радіусі 500 км від епіцентру.

Така величезна кількість жертв пояснюється високою щільністю населення, а також тією обставиною, що більшість людей жили в легких дерев'яних будівлях і печерах, виритих на схилах пагорбів.

2Тяньшань, Китай, 28 липня 1976 року

Землетрус унікальний за своєю природою. Він складався з двох ідентичних за силою поштовхів (7,8 бала за шкалою Ріхтера). Другий пішов через 16 годин після першого.

У загальній складності в результаті трагедії загинуло 650 тис. осіб. Руйнування були настільки жахливими, що уряд комуністичного Китаю навіть погодився прийняти допомогу від заклятих ворогів-капіталістів.

3Індійський океан, 26 грудня 2004 року

227 тис. чоловік загинули в результаті потужного землетрусу в Індійському океані (9,3 бали) за силою еквівалентного 23 тис. ядерних зарядів, подібних до того, що був підірваний в Хіросімі.

Жахливе цунамі, що виникло в результаті землетрусу зачепило 11 азіатських країн. Хвилі досягали 15 м у висоту.

4Хайюань, Китай, 16 грудня 1920 року

Підземний поштовх силою 7,8 балів за шкалою Ріхтера призвів до загибелі 200 тис. осіб і жахливих руйнувань на площі понад 3,8 тис. кв. км.

У наступні кілька місяців більше 20 тис. людей померли від холоду, позбувшись житла в розпал суворої зими.

5Канто, Японія, 1 вересня 1923 року

Потужний землетрус (7,9 бала) буквально стер з лиця землі Йокогамі і призвів до величезних руйнувань в Токіо.

Загинуло 143 тис. людей, більше 1 млн позбулися даху над головою. Було зруйновано в загальній складності 600 тис. будинків (90% будівель в Йокогамі і 40% в Токіо).


Советские власти занизили количество жертв катаклизма в Туркменистане в десятки раз / LoMit via Wiki
Радянська влада занизила кількість жертв землетрусу в Туркменістані в десятки разів / LoMit via Wiki


6Ашхабад, Туркменія, 5 жовтня 1948 року

Радянська влада всіляко прагнула приховати правду про катаклізм 1948 року. Тому довгі десятиліття в офіційних джерелах в графі кількість жертв була вказана цифра 10 тис. осіб.

В епоху перебудови були оприлюднені документи, згідно з якими число загиблих було в 11 (!) разів вище.

В результаті потужного землетрусу (7,9 бала) Ашхабад в лічені хвилини перетворився на руїни - в місті не залишилося майже жодного цілого будинку.

7Гаїті, 12 січня 2010 року

Поштовх силою 7 балів за шкалою Ріхтера і серія наступних за ним ударів, деякі з яких досягали 4 балів, забрали життя щонайменше 100 тис. осіб. Було знищено 250 тис. приватних будинків та близько 30 тис. державних будівель.

Катаклізм на Гаїті ознаменувався небувалою єдністю, з якою розвинені країни світу надіслали допомогу для ліквідації наслідків землетрусу. США відправили до берегів Гаїті авіаносець з продуктовими пайками та медичними препаратами. Понад 20 країн відправили на Гаїті військовий контингент для надання допомоги та утримання порядку в зруйнованій країні.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: