11 грудня 2017, понеділок

Новий лідер Британії. Вісім речей, які потрібно знати про Терезу Мей, - експерт

Новий лідер Британії. Вісім речей, які потрібно знати про Терезу Мей, - експерт
Новий прем'єр присягнулася домовитися з ЄС про успішний Brexit, об'єднати країну і створити «сильне, нове бачення майбутнього»

«Ви, мабуть, замислювалися про те, хто ж вона, консервативний політик, що зважився очолити Британію після голосування за Brexit. Давайте чітко позначимо ось що: хоча Тереза Мей і виступала за те, щоб залишитися в ЄС, повторного голосування не буде», - пише журналіст Еліотт МакЛахлін в колонці для CNN.

«Brexit означає Brexit. Кампанія проводилася. Голосування відбулося. Явка виборців була високою, і громадськість винесла свій вердикт», - цитує автор британського політика.

«Brexit означає Brexit. Кампанія проводилася. Голосування відбулося»

МакЛахлін розповідає, що 59-річна Тереза Мей стала «спадкоємницею» після того, як Андреа Лідсом, остання з чотирьох противників Мей, що претендували на те, щоб очолити консервативну партію, вибула з перегонів після негативної реакції на її заяву, що вона більш кваліфікованіше за Мей для управління Великобританією, тому що є матір'ю.

Втім, як зазначає МакЛахлін, шанси Мей і так були вище: вона зібрала набагато більше голосів, ніж Лідсом.

Незабаром після того, як її призначення схвалили, Мей присягнулася домовитися з ЄС про успішний Brexit, об'єднати країну та створити «сильне, нове бачення майбутнього» не тільки для привілейованого класу, але для всіх.

Колумніст перераховує ряд фактів, які варто знати про нового лідера Британії:

1. Дитинство

Мей, дочка вікарія англіканської церкви, народилася в Істборні, Східний Сассекс, на південно-східному узбережжі Англії.

Вона ходила як в приватні, так і в державні школи, а в 1977-му закінчила коледж Св. Х'ю в Оксфорді.

2. Кар'єра

Незабаром після випуску Мей почала працювати в Банку Англії, де залишалася до 1983 року. Згодом вона перейшла на роботу в Платіжну адміністрацію Великобританії.

3. Політика

Мей увійшла в політичну гру більше 30 років тому. Після невдалих спроб потрапити в парламент в 1992 і 1994 роках Мей була обрана від Консервативної партії в 1997 році.

4. Як їй це вдалося

На останніх перевиборах, в 2010 році, Мей обійшла свого опонента з подвійною перевагою голосів. Цього ж року вона була призначена міністром внутрішніх справ.

5. Репутація

The Financial Times у Лондоні описали Мей як ліберального консерватора і порівняли її з німкенею Ангелою Меркель.

Мей подавалася як «надійний кандидат» - малося на увазі, що їй можна було довірити керівництво країною у важкі часи, зокрема, в період економічної нестабільності, який варто чекати після Brexit.

6. З проблемних питань

Коротко: вона за одностатеві шлюби, скорочення соціальних допомог, продаж державних лісів, відправку війська в Ірак і Афганістан, підвищення плати за навчання, зменшення числа членів Палати громад, обрання комісарів по поліції і злочинності, і надійне забезпечення дотримання імміграційних правил.

7. Її чекає бій

Всього через кілька хвилин після того, як Мей забезпечила собі квиток на Даунінг-стріт, 10, критики підняли її колонку 2007 року, в якій Мей критикувала прем'єра Гордона Брауна, звинувачуючи його у відсутності демократичного мандату, оскільки він прийшов до влади без виборів.

8. Особисте життя

З 1980 року Мей одружена з британським банкіром Філіпом Меєм. Своїм основним хобі вона називає кулінарію та прогулянки.

Повну версію колонки Елліотта МакЛахліна читайте на сайті CNN

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: