18 серпня 2017, п'ятниця

Нова атака РФ. Повноцінна війна все ближче, - американський журналіст

коментувати
Джеймс Міллер: Російські військові неухильно підвищують рівень прямого втручання в Східну Україну

Джеймс Міллер: Російські військові неухильно підвищують рівень прямого втручання в Східну Україну

Сьогодні Східна Європа знаходиться набагато ближче до відкритої війни, ніж під час російського вторгнення в Україну рік тому

«Відновлення бойових дій в Україні за останні два тижні забрало життя десятків мирних жителів і солдатів», - пише американський журналіст і редактор видання The Interpreter Джеймс Міллер у колонці для Reuters.

Президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін, зазначає автор, скликали екстрені військові ради. У своїх останніх повідомленнях українські військові все частіше використовують фразу «найпотужніші обстріли за останні шість місяців».

Кровопролиття на сході України аж ніяк не закінчилося

10 серпня підтримувані Росією сили здійснили танкову і артилерійську атаку на стратегічне місто Старогнатівку, яке знаходиться між столицею проросійських сепаратистів Донецьком і портовим містом Маріуполь. Українські військові стверджують, що цей напад очолювали російські підрозділи, підкреслює колумніст. Тим не менш, бій пішов не за тим сценарієм, на який розраховували сепаратисти. Українські сили, які дислокуються в цьому районі, і, мабуть, спільно з добровольчими підрозділами у своєму складі, відбили наступ протягом кількох годин. Більше того, перш ніж повернутися на свої позиції, вони контратакували противника.

З цього автор робить висновок, що описана битва знаменувала значну ескалацію в боях і обидві сторони мали більше втрат, ніж в попередні місяці. Іншими словами, кровопролиття на сході України аж ніяк не закінчилося.

Проросійські бойовики щодня випускають в напрямку України сотні снарядів і ракет, пише Міллер. Багато з них запускаються з мирних районів, тому Україна не в змозі дати адекватну відповідь.

Цілком можливо, що сьогодні Східна Європа знаходиться набагато ближче до відкритої війни, ніж це було під час «російського вторгнення в Україну рік тому майже день у день. Здається, якщо заголовок повторюється кожні кілька місяців, то це не випадково. Російські військові неухильно підвищують рівень прямого втручання в Східну Україну з моменту підписання Мінських угод.

Поки бої не отримали драматичного розвитку, підсумовує журналіст, Путін міг утримувати цей конфлікт далеко від заголовків новин і уваги жителів Європи і Сполучених Штатів, які могли б чинити тиск на свої уряди, щоб вони вжили заходів, щоб зупинити кровопролиття.

Переклад НВ

Повну версію колонки Джеймса Міллера читайте на Reuters

кровопролиття на сході України далеко не закінчилося

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: