18 серпня 2017, п'ятниця

Ріо - дурний вибір. Американський експерт пропонує створити постійне місце для проведення Олімпіади

коментувати
Пол Гластріс: Стародавні греки тисячу років проводили Олімпійські ігри в одному і тому ж місці

Пол Гластріс: Стародавні греки тисячу років проводили Олімпійські ігри в одному і тому ж місці

Нинішня система вибору міста стала настільки очевидно божевільною, що навіть країни, які хотіли б провести Ігри, двічі подумають, перш ніж подавати заявку

«Ті з нас, кому подобається відчувати «захват перемоги і агонію поразки» Олімпійських ігор, ймовірно, цілком обійшлися би без однієї конкретної емоції: страх, що Ігри, які розпочнуться у п'ятницю в Ріо-де-Жанейро, виявляться логістичною катастрофою», - пише журналіст Пол Гластріс у колонці для The Washington Post.

Усі ці витрати, ризики і корупція зовсім не потрібні

«Заголовки поки не вселяють впевненості. Озброєні грабіжники викрали обладнання німецької телевізійної команди. «Непридатні для життя» приміщення для спортсменів. Попередження плавцям-марафонцям не відкривати рот під час плавання в забрудненій каналізаційними відходами затоці Гуанабара», - перераховує Гластріс.

Він розповідає, що під час проведення Олімпійських ігор 2004 року в Афінах траплялися аналогічні побоювання. Врешті ці ігри мали великий успіх, і є підстави сподіватися, що так само станеться і в Ріо. Проте, погана підготовка створює реальні ризики.

«І ці ризики є частиною ширшого кола проблем, які тривалий час переслідують Олімпійські ігри і витікають з одного джерела: наполегливого бажання Міжнародного олімпійського комітету вибирати нове місто для кожних Олімпійських ігор», - зазначає автор.

Він пояснює, що нічого святого в цій політиці немає. Вона з'явилася тому, що засновник сучасних ігор П'єр де Кубертен після перших ігор 1896 року в Афінах вирішив провести наступні в Парижі, своєму рідному місті.

Відтоді Міжнародний олімпійський комітет звик до галасу, пов'язаного з вибором місця проведення Олімпіади – призу, про який країни мріють і за який змагаються не менш затято, ніж спортсмени за олімпійське золото.

«Це призвело до десятиліть корупції серед чиновників МОК, - пояснює Гластріс, - Також ця політика надала комітету можливість присуджувати право на проведення Ігор авторитарним режимам – від гітлерівського Берліна до путінського Сочі».

Він підкреслює, що всі ці витрати, ризики і корупція зовсім не потрібні. Стародавні греки тисячу років проводили Олімпійські ігри в одному і тому ж місці на Пелопонеському півострові, і до наших часів не дійшло ніяких скарг (принаймні, в письмовому вигляді).

Автор пропонує вибрати два міста: одне для літньої Олімпіади, а друге – для зимової.

«Найочевидніший вибір – Греція, принаймні, що стосується літньої Олімпіади. У неї є невід'ємне історичне право», - аргументує він.

«Нинішня система вибору місця проведення Олімпійських ігор стала настільки очевидно божевільною, що країни, які хотіли би провести Ігри, двічі подумають, перш ніж подавати заявку. Два роки тому Норвегія вибула зі змагань за проведення зимової Олімпіади в 2022 році через витрати і з'ясування маячних вимог МОК – включно зі спеціально виділеними смугами шосе для членів Олімпійського комітету», - каже автор.

«Вибір постійного місця проведення Олімпіади – настільки логічна і розумна ідея, що її підтримають всі. Крім самого МОК, зрозуміло», - підсумовує Гластріс.

Повну версію колонки Пола Гластріса читайте на сайті The Washington Post

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: