28 лютого 2017, вівторок

10 історій, які допоможуть зрозуміти ІДІЛ

коментувати
Нік Робінс-Ерлі: Криваві події в Парижі знову привернули увагу до ІД
Twitter Ніка Робінса-Ерлі

Нік Робінс-Ерлі: Криваві події в Парижі знову привернули увагу до ІД

ІДІЛ – це не безликий моноліт, а добре структурована терористична організація з чітким керівництвом

«Криваві події в Парижі знову привернули увагу до терористичного угруповання Ісламська держава – його історії, переконань і намірів», - пише у своїй колонці канадський журналіст і кореспондент The Huffington Post Нік Робінс-Ерлі.

Оскільки в середині 2014 року це угруповання швидко захопило великі території в Сирії та Іраку, багато журналістів і аналітиків написали величезну кількість якісних і глибоких матеріалів про його діяльність. Завдяки їхній роботі стає зрозуміло, що ІДІЛ – це не безликий моноліт, а добре структурована терористична організація з чітко окресленими керівними посадами.

Робінс-Ерлі рекомендує прочитати наступні десять:

«Портрет Ісламської держави», Чарльз Лістер

Автор низки робіт про Ісламську державу та інші джихадистські рухи простежує історію та еволюцію угруповання протягом 15 років його сходження.

«Віруючий», Вілл Маккантс

Автор малює портрет лідера терористичної групи Абу Бакра аль-Багдаді. Маккантс досліджує, як Багдаді пройшов шлях від сором'язливого дитини до лідера екстремістів, описуючи розвиток угруповання разом з ним.

 «ІДІЛ: погляд зсередини», Мартін Чулов

Погляд на підйом Ісламської держави і важливу роль американського вторгнення в Ірак у цьому процесі.

«Чого насправді хоче ІДІЛ», Грем Вуд

Детальний погляд на ідеологію, яка стоїть за діяльністю Ісламської держави, зокрема про переконання в тому, що вони несуть апокаліпсис.

«Невже ми зовсім неправильно зрозуміли ІДІЛ?», Хусейн Ібіш

Інтерв'ю зі старшим аналітиком неурядової організації «Американська цільова група з питань Палестини Хусейном Ібішем. Ібіш розповідає про те, чим ідеологія ІД відрізняється від ідеології інших терористичних груп.

«ІДІЛ стверджує теологію насильства», Рукміні Калімачі

Стаття про страшну кількість сексуального насильства, здійсненого бойовиками Ісламської держави, а також про спроби легітимізувати її всередині угруповання за допомогою пропаганди.

«ІДІЛ може бути відповідальний за загибель майже 1000 мирних жителів за межами Іраку і Сирії» Карен Йориш і Дерек Воткінсон

Наочне дослідження про те, як Ісламська держава діє за межами Іраку і Сирії. Дані показують, що група надихнула або скоординувала численні атаки за межами її контролю.

«Стратег терору: секретні матеріали пролили світло на структуру Ісламської держави», Крістоф Ройтер

Серія секретних документів про Ісламську державу, які опинилися в розпорядженні німецького видання Der Spiegel, показують важливу роль колишніх прихильників Саддама Хусейна у створенні угруповання.

«ІДІЛ і молодий самотній американець», Рукміні Калімачі

Ісламська держава зуміла рекрутувати десятки тисяч бойовиків з різних країн. Калімачі досліджує тактику, яку бойовики використовують, щоб залучити на свою сторону одну молоду американську жінку.

 «Двоярусна фата і відчай... жінки розповіли про життя в ІДІЛ» Мона Махмуд

Жінки, що проживають на територіях, підконтрольних ІДІЛ, у розмові з журналістом розповіли про утиски, а також знущання, включаючи побої, приниження і штрафи.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ніка Робінса-Ерлі читайте на The Huffington Post

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: