17 грудня 2017, неділя

Як вам два роки з президентом Порошенком? — Березовець, Прохасько, Сугоняко та інші відомі українці поділилися точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, як вони оцінюють діяльність глави держави, з інавгурації якого 7 червня виповнюється два роки
Анатолій Амелін
Засновник аналітичного центру Amelin Strategy Очікувань Порошенко не виправдав. Ми залишилися клановою країною, де кумівство важливіше за талант, де народ продовжує бідніти.

Гарант Конституції не зміг вплинути і на створення ефективної системи правосуддя, де всі рівні перед законом, де громадяни відчувають себе в безпеці.

Лідером нації він так і не став, хоча дуже хотів.
Олег Рибачук, Голова громадської організації Центр UA
У мене не було ілюзій. Але через два роки найбільша проблема, найбільший гріх і виклик для Порошенка — це те, що, задекларувавши правильну річ, що Україна повинна стати парламентською республікою, і він буде першим президентом, який віддасть повноваження, насправді сконцентрував на собі повноваження не менші, якщо не більші, ніж були в Януковича. Уряд, прокурор, СБУ, всі структури в парламенті — його. Це помилка, якої припустився Янукович.

І якби він [Порошенко] дійсно почув заклик Майдану, [то зрозумів би,] що не потрібно покращувати систему, не робити їй євроремонт, а повністю змінити. Тобто президент не повинен бути таким ось недореформованим генсеком.

Але з усіх колишніх президентів він грає цю роль краще за всіх.
Євген Комаровський, Педіатр, автор кількох популярних книг для батьків, телеведучий
Мені з президентом Порошенком дуже погано. Дуже. Все, чим я живу, що мене хвилює, все, про що мені пишуть, з чим до мене звертаються люди, на що мені скаржаться,— так от все це абсолютно поза інтересами президента моєї країни. Таке враження, що ми живемо в різних країнах. Дуже гірко.
Тарас Березовець, Політконсультант, президент Фонду національних стратегій
Президент Петро Порошенко був обраний, набравши рекордні 54% голосів на виборах у травні 2014-го на хвилі війни, що почалася з РФ. Його прямими конституційними обов'язками є зовнішня політика і нацбезпека. Вважаю, з ними президент повністю справляється.
Щодо реформ, українці завжди незадоволені владою. Однак своє місце в історії Петро Порошенко вже відвоював.
Семен Глузман, Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент
Його прагнення до якогось авторитаризму мене б влаштувало. Тому що в нашій країні, не скасовуючи демократії, потрібно було б [впровадити] елементи нехай не авторитаризму, але хоча б суворого виконання законів. Такі прості речі, які зробив Шарль де Голль у Франції. Потім його назвали авторитарним діячем, але він зібрав країну з шматочків.

І я сподівався, що і мій президент збиратиме країну з шматочків. Але він чомусь збирав свою владу з шматочків, а не країну. А такий авторитаризм мені не подобається.
Мирослав Попович, Філософ, академік НАН України
Зараз ще рано [давати оцінку роботи] для політичного діяча. Єдине, що можу сказати,— він дуже багато пообіцяв.
Тарас Прохасько, Письменник
Я ніколи не переоцінюю значення президента у своєму особистому житті. І ніколи не зачаровуюсь ще до того, як глибоко розчаруватися.

Звісно, є багато речей, які мені не подобаються [у Порошенкові] як людині. І насамперед мені не подобається, наскільки він далекий від реальності своїх виборців.
Олег Покальчук, Соціальний психолог
Особливого оптимізму не відчуваю, але і "зраду" сповідую вельми скромну. Оскільки для себе особисто знайшов застосування своїм здібностям у справі зміцнення обороноздатності країни.

Суспільство за ці два роки стало набагато мудрішим, це факт. При його президентстві, теж факт. А вже завдяки чи всупереч — значення не має.
Анатолій Гриценко, Лідер партії Громадянська позиція
"Жити по‑новому" обіцяв народу Петро Порошенко. Народ пожив. Судячи з рейтингів Порошенка, більше не хоче. Настав час жити по‑чесному, без президентських офшорів, без фальші та порожніх обіцянок. Чи готовий до цього Порошенко? Гадаю, ні.
Сергій Поярков, Художник
Єдиною причиною, через яку я не лаюся матом, є те, що під час війни критика головнокомандувача — це робота на ворога. Інших причин не лаятися матом я не бачу. Ось хотілося б, щоб війна закінчилася і я міг висловитися з цього приводу.
Олександр Сугоняко, Голова Асоціації українських банків
Вся влада, і президентська гілка в тому числі, в моїй Україні не діє. Вони діють в теперішній, розшматованій Україні, продовжуючи її руйнацію. Їхні цілі й дії є противленськими по суті, вони противляться Божим повелінням і інтересам українського народу.
Я думаю, що в Україні багато людей, які живуть за законами добра, протилежними тим, якими керується влада. Це люди у яких в серці дух Майдану, дух служіння добру і країні. Ними твориться справжня Україна.
А ці два роки влада нарощує потенціал протистояння в Україні. Протистояння добра і зла.
Сергій Фоменко (Фома), Фронтмен гурту Мандри, музикант
Порошенко танцює краков'як на граблях своїх "папередників". Тільки сцена, на якій він танцює, стоїть на кістках Небесної сотні і Небесних тисяч. А такі речі історія і народ не прощають.

Мені дуже сумно це констатувати. Я був одним з тих, хто за нього голосував.
Енріке Менендес, Донецький підприємець, блогер
Серед прихильників Майдану було популярним гасло "Гірше, ніж за Януковича не буде". Коротка відповідь така: стало гірше.
І не тільки через війну на Сході України. У нас були великі очікування від Порошенка. Адже у нього було все, щоб стати успішним президентом. Він розумний, з великим досвідом у бізнесі та дипломатії, включаючи міжнародну, чудово говорить англійською. Він обіцяв світ моєму рідному Донбасу.
Але немає. Нічого не працює. Миру немає. Відносини з Росією не налагодилися, а з Європою не просунулися – з економічної точки зору. Стагнація у всьому.
Яку країну ми будуємо? Де мені, особисто мені, місце в цій країні? Де місце моїм землякам з Донбасу? Чи існує реалістичний план виходу з конфлікту і примирення (хоча б руху в цю сторону) з Росією? На ці питання може відповісти тільки президент.
Я бачу лише, що Порошенко став ще більш клановою людиною, ніж Янукович. Прагне до повного контролю над всім. І розрив між ним і реальністю зростає. Швидше, ніж він ріс при Януковичі.
Ще є час виправитися. Але його мало.
Алекс Ліссітса, Президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу
Очікування були дуже великі. Але економічного прориву не сталося. Гадаю, у більшості, у бізнесу зараз наявне почуття якогось розчарування. Але я б не сказав, що ці розчарування пов'язані з відчуттям повної порожнечі.

Є і позитивні процеси, які відбуваються у країні,— наприклад, [в плані] дерегуляції та згуртованості нації.

Але в плані економіки і боротьби з корупцією можна було б зробити більше.Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: