27 червня 2017, вівторок

Якби ви знали, як все обернеться, вийшли б на Майдан? — Кольцова, Соболев, Стогній та інші відомі українці поділились точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, як змінилося їхнє ставлення до Революції Гідності після двох років
Семен Глузман
Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент На справді, здоровий глузд, порядність та інші нормальні речі перемогли. Тому що тоді йшлося про гідність і надію. У цьому сенсі для мене нічого не змінилося.
Інша справа, якби мене запитали, чи готовий я сьогодні цілуватися з усіма учасниками Майдану, включаючи молоденьких дівчаток, то я не готовий.
Я дуже яскраво запам'ятав, як одного тижня на сцені стояли Яценюк, Тягнибок, Кличко і Турчинов, та [учасники Майдану] вимагали зійти [політиків] з трибуни. Але закінчилося тим, що ні студентів, ні інших учасників в нинішній активній історії немає, а ті, кого гнали, тепер керують країною і довели її до ручки. Ось в цьому сенсі для мене існує біль, жалість та інші негативні почуття. Але це не має ніякого відношення до спонукальної причини Майдану.
Володимир Тихий, Кінорежисер
Так звичайно.
Хоча, по суті, цим абсолютно не скористалися лідери тодішньої опозиції, щоб стати справжніми політиками. Потрібно розуміти, що вони опинилися у владі завдяки ілюзії, що виникла на той момент на Майдані: ніби не дивлячись ні на що і як би нам не заважали Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Віталій Кличко перемогти Віктора Януковича, ми все одно перемогли. І так само ми зробимо на рівні держави. А насправді це не так просто виходить. І ілюзія, що ми все самі і все швидко зробимо, зникла.
Костянтин Стогній, Тележурналіст
А я досі не знаю, чим все закінчиться. Особливо коли читаю новину, що Обама з Путіним по телефону обговорили ситуацію в Україні.
Незважаючи ні на що, я впевнений, що в кінці кінців все буде добре. А якщо на даний момент не добре - отже, це ще не кінець.
Карл Волох, Блогер, власник медичної клініки Роміталь
Я, безсумнівно, вийшов би. Це питання цінностей, які мені вже пізно змінювати.
Ірина Медушевська, Блогер
Я-то на сам Майдан не виходила.
Я вийшла на єдиний Майдан, де не кричала "Владу геть!", а кричала "Янукович, підпиши!" Це був листопад 2013 року, напередодні саміту у Вільнюсі.
Чи вийшла б я, умовно кажучи, на Майдан зараз? Так. Але щоб не стати провінцією путінської Росії. Щоб в обличчя кожному не летів кадировський торт. Уже для цього потрібно було виходити на Майдан.
Але щоб пішов цей прем'єр-міністр і прийшов інший? Я не буду виходити. Щоб змінили президента? Я не буду виходити.
Єгор Соболєв, Народний депутат від партії Самопоміч
Звісно. Просто домагався вигнання не лише тодішніх керівників держави, але й тодішніх керівників опозиції. Вони були і залишаються партнерами-клептократами.
Сергій Поярков, Художник
З важким серцем, але дуже впевнено відповідаю: так.
Я не кажу, що стало добре, але ми уникли найгіршого. Думаю, що [якби Янукович залишився при владі] з 2015-го ми планомірно ставали б частиною Російської імперії, тому що нас продали б з потрохами. І ми проблеми не тільки свої, але і РФ розсьорбували б разом з цим смітником років 300. Нас би, грубо кажучи, пустили на імперську ковбасу.
Замість цього у нас є якісь рани, проблеми і навіть смерті. Але, в принципі, не відбулося знищення нації.
Олександра Кольцова (Каша Сальцова), Музикант, лідер гурту Крихітка
Звичайно, я б вийшла. Тому що не можна залишати безкарними інциденти насильства проти протестуючих.
А те, що Майдан переросте в боротьбу з корупцією і саме боротьба з корупцією стане наступним Майданом на багато років, - про це я здогадувалася і раніше. Я знала, що це розтягнеться на тривалий час і громадянському суспільству не потрібно здаватися, а гнути свою лінію - виживати корупціонерів, злодіїв і носіїв комуністичної та клептократичної ідеологій з влади. Я думаю, з нашим менталітетом це займе років 10-15.
Ольга Василевська-Смаглюк, Спеціальний кореспондент ТСН
Так вийшло, що я брала участь в революції гідності рівно 15 хвилин. Поки на Майдан не почали підтягуватися політики, прийнявши журналістський клич з Facebook на свій рахунок.
І ось, стоїмо ми такі на Майдані, я дістала прапор України з багажника, що залишився з часів Євро-2012. Щиро скандую "Україна - це Європа". І тут бачу голодні очі Фаріон. Гнана жагою до влади, пристрибала вона на Майдан. Кличко, Яценюк, Луценко, Тягнибок - за нею. Якщо змогла б спиляти грати, то і Тимошенко була б там.
Ми, журналісти, вийшли на Майдан романтиками, а деякі з нас пішли з нього політиками. Тепер вони з тими, хто нечистий. Разом вони водять хороводи на кістках загиблих Героїв і ділять їх славу.
Якби Майдан не трапився, його слід було б вигадати, щоб показати нарешті ху із ху серед нас. Так, моєю вірою і надією зрадницьки скористалися. Але я ще раз, в разі крайньої необхідності, піду на Майдан. Щоб показати, що будь-яку владу можна повалити, якщо є за що. Дуже шкода, що нинішні українські правителі так і не засвоїли цей урок.
Олександр Сугоняко, Голова Асоціації українських банків
Історія не терпить умовного способу. Тоді було повстання гідності. Я не сприймаю це як цінності Європи або ще щось. Це елементарне повстання проти зла. А будь-яке така повстання - проти тих, хто пригнічує, змушує брехати, красти, - завжди виправдане. І воно ніколи не проходить безслідно, без користі для майбутнього суспільства.
Тарас Березовець, Політконсультант, президент Фонду національних стратегій
Питання в принципі не стоїть - вийшов би чи ні. Так як Майдан - це не соціальне явище однієї тільки України, а питання цінності цілого покоління світового значення. Адже українці боролися не тільки за свою свободу, а й за можливість вибору для всіх пострадянських країн. Значення і відгомони Майдану чутні і видимі і в сьогоднішній Росії, і в Білорусі, Грузії, Вірменії та Казахстані.
Майдан став точкою неповернення, яка відокремила вчора від завтра. А втрати, які несе тепер український народ, - ціна за вибір свободи. Свобода сама по собі безцінна, тому мій вибір очевидний - Майдан був правильний, і він ще триває, тому що поки не досяг всіх заявлених цілей.

Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: