18 серпня 2017, п'ятниця

Як вам рік з новою поліцією? — Борисов, Соболєв, Криволап та інші відомі українці, поділилися точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, як вони оцінюють перший рік роботи патрульної поліції
Дмитро Борисов
Власник і бренд-шеф мережі ресторанів (Канапа, Рибаlove, gastroRock) Перший рік з ними відмінно. За рік лише один раз мене зупиняли, коли їхав реєструвати новий автомобіль без номерів. Наздогнали мене, як у кіно, з мигалками. Ввічливо запитали, чи все гаразд. І побажали щасливої дороги і якнайшвидшого оформлення номерів.
Тож вважаю, що перший рік з новою поліцією пройшов відмінно, тому що в нашій країні дивно відчувати відсутність контролюючих органів щодня у своєму житті. Це вже досягнення.
Сергій Фурса, Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital
Шкода, звісно, що патрульні самі не провели судову реформу і приватизацію, а також не розв'язали мільйон інших проблем в Україні, але в зоні своєї відповідальності змусили повірити, що зміни в Україні можливі.

Викликати довіру у людей, які нікому не довіряють,— це велике досягнення. Але найскладніше для них ще попереду: це нести свій хрест, коли ти вже не герой, а тебе сприймають як буденність.
,
Я з ними поки ще не мав справи, тому важко давати якусь об'єктивну оцінку. Але від своїх знайомих я скарг, здається, не чув.

Але все ж мені здається, необхідний більший контроль за дорогами та за рухом, щоб [автомобілісти] менше порушували правила. Тому що є така штука: якщо ДАІ немає, то можна і дозволити собі більше, ніж потрібно.
Олександра Кольцова (Каша Сальцова), Музикант, лідер гурту Крихітка
Зрозуміло, що реформа [МВС] не була проведена до кінця, все одно були хабарництво та сумнівні кадри.

З іншого боку, на імідж міліції загалом це дуже позитивно вплинуло. Але як була проблема з кадрами, так і є, як була проблема з недоторканними кастами, так вона і залишилася. І надії, що з появою нової поліції настане справедливість для всіх порушників, не виправдалися.

Але це все одно краще, ніж було. Напевно, це хочуть почути політики від громадян, але є куди покращувати і далі. Адже патрульна поліція це все ще наполовину декоративна функція, тому що, коли трапляється щось серйозне, приїжджає справжня міліція, а не патрульні, і там кадри залишилися ті само.
Єгор Соболєв, Народний депутат від партії Самопоміч
Я радий, що вони є. Одного разу сам потрапив в дрібне ДТП - їхня робота була професійна. І на мітингах, яких доводиться все більше організовувати, вони поводяться добре.

Тепер до них треба додати доброго генпрокурора, доброго міністра внутрішніх справ, добре слідство, добре обвинувачення і добрий суд. І тоді все буде добре у всіх, окрім злочинців.
Гліб Вишлінський, Виконавчий директор Центру економічної стратегії
Поки що ця реформа виглядає, як багато інших реформи в країні,— перестали робити погане, але не почали робити хороше.

Більшого дотримання правил на дорогах у Києві я не бачу. На жаль.
Алекс Ліссітса, Президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу
Їхню роботу я оцінюю дуже позитивно. Тому що вони мене за рік як нормального, порядного водія жодного разу не зупинили, ніколи нічого не просили: ні хабарів, ні чогось іншого.

Я багато їжджу по регіонах України, і раніше міліція мене зупиняла на кожному розі з незрозумілих причин. Зараз цього, по суті, немає. Тому вважаю, що це дійсно успішна реформа. На жаль, єдина.
Сергій Поярков, Художник
З одного боку, радує, що припинилося нахабне вимагання і сидіння в кущах, зникли пивні животи, суржик і запах вчора випитого.

Але з іншого боку, збільшилося кількість правопорушень. І чесно кажучи, мені здається, що їх сильно урізали в правах. От якось прав у ДАІ було більше, а в цих менше. Ось, наприклад, чомусь поліцейським не видали радари.

Є відчуття якогось легкого непорозуміння. Тому дуже позитивне ставлення почало змінюватися на дуже запитальне. У мене відчуття, що з нової поліції хочуть не миттям, так катанням зробити аналог колишньої ДАІ, тільки злегка змінивши фасад.
Олексій Мочанов, Бард
Здається, цей експеримент спершу планували проводити в одній кількості міст, а зрештою (оскільки владі, крім нової поліції, показати більше нічого), розтягнули на значно більшу кількість міст. А грошей більше на підготовку та екіпіровку не стало.

Утім, багато питань, які були до старих ментів, відпали. Але я б хотів сподіватися, що буде ще краще, і дав би час, щоб в поліцію залучили максимальну кількість фахівців, які готували людей за кордоном. Але головне, щоб фахівці з‑за кордону приїжджали сюди і готували поліцейських для грамотного несення служби, юридично забезпечували їх історію, роз'яснювали, як діяти в тих або інших ситуаціях.
Анатолій Амелін, Засновник аналітичного центру Amelin Strategy
Патрульна поліція — одна з небагатьох позитивних змін у системі взаємин людей і держави. Але її однієї недостатньо, щоб життя громадян було в безпеці.

Система МВС, як і її принципи роботи, практично не змінилася, там залишилися свої клани і кришування старих схем. Реформа прокуратури, як і судова, досі не відбулися, і вони продовжують тягнути Україну в минуле.

Зміни почалися з патрульної поліції, і я дуже сподіваюся, що після першого кроку буде зроблено решту.
Павло Гудімов, Арт-менеджер, музикант
Я не відчув якоїсь різниці, тому що з ними [патрульними] особливо не стикався ні до цього, ні після.

Чисто естетично я помітив різницю, тому що поліцейські виглядають по‑іншому, більш підтягнуто.

Звісно, зміни все-таки мають бути. І естетично це непогані зміни, а ось для внутрішніх — гадаю, один рік нічого не покаже, потрібно все таки [часу] більше.
Тарас Березовець, Політконсультант, президент Фонду національних стратегій
Реформа Національної поліції є однією з небагатьох реформ в країні, які пройшли шлях від ідеї до реалізації. Причому рік потому можна констатувати, що, незважаючи на весь скепсис, позитивні зміни тривають. Хоча і не без проблем.

І головне, реформа виявилася успішною в першу чергу через те, що в неї повірили звичайні громадяни. Саме їхня підтримка, а не тільки зусилля політиків, виявилася вирішальною.
Віталій та Дмитро Капранови, Письменники, видавці
З новою поліцією стикнулися один раз, коли на трасі вночі вони нас зупинили через відсутність підсвітки номерного знаку. Поспілкувалися нормально, без хабарів. Щоправда, і зі старою міліцією ми не дуже часто контактували, і теж часто без хабарів, бо обличчя знайоме - хто такий, згадати не можуть, але про всяк випадок тримаються коректно.

Втім, зараз сині маячки на дорогах примушують згадувати про дисципліну - і це однозначний плюс. Адже в роботі поліції головне - профілактика.


Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: