27 липня 2017, четвер

Хто зі світових лідерів міг би очолити Кабмін? — Гриценко, Стогній, Рибік та інші відомі українці поділились точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, кого з іноземних президентів або прем'єрів вони хотіли б бачити на чолі українського уряду
Євген Комаровський
Педіатр, автор кількох популярних книг для батьків, телеведучий Оптимальний варіант - Маргарет Тетчер. Як приклад політика, здатного згуртувати націю і піднятися над популізмом. Шикарний варіант, хоча треба визнати, що у Залізної Леді не було б жодних шансів проти нашої начальницької мафії.
А ось Аугусто Піночет - цей, мабуть, і очолив би, і впорався: повісив би парочку міністрів, а там, дивись, і інші задумалися б.
Семен Глузман, Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент
У мене старі пристрасті - Білл Клінтон. Тому що він, по-перше, вільний. По-друге, він жива людина. А по-третє, він любить жінок. Хіба цього мало для того, щоб бути на чолі уряду? По-моєму, цілком достатньо.
Анатолій Гриценко, Лідер партії Громадянська позиція
На чолі українського уряду я не хочу бачити іноземців. В Україні 42,7 млн громадян, і при бажанні неважко знайти гідних кандидатів на пост прем'єр-міністра. Але для цього треба усвідомити, що Україна - це не бізнес-партнери президента з корпорацій Рошен, Богдан або Ленінська кузня.
Сергій Поярков, Художник
Думаю, що найадекватніша людина, яка впоралася б, це Кемаль Ататюрк. На жаль, він уже помер. За часів його правління була максимально схожа за складністю ситуація, як у нас. Саме в Туреччині, коли вона фактично розвалювалася, усі клани розтягували країну і вона стояла перед загрозою зникнення, Кемаль Ататюрк став батьком всіх турків.
Сергій Рибік, Клубний МС, гастроблогер
Було б чудово, якби уряд України очолив далай-лама. По-перше, у нього гарна посмішка. По-друге, до нього прислухаються мільйони людей у всьому світі. А по-третє, одного разу він сформулював свої зобов'язання до кінця життя: сприяти встановленню міжрелігійної гармонії, пропагувати людські цінності і сприяти щастю людей. Мені близькі усі три пункти. І будь-якій нормальній людині теж.
Роман Зварич, Екс-міністр юстиції України
Ніхто. Тільки народ, який не поважає себе, може погодитися на владу іноземців, навіть прихованих. Тобто таких, які ховають свою справжню лояльність за українським громадянством.
Костянтин Стогній, Тележурналіст
Мені найбільше імпонує Сіндзо Абе, [колишній] прем'єр-міністр Японії. Це дуже сильний економіст.
Але справа в тому, що у японців зовсім інший менталітет, і геніальний східний економіст просто збожеволіє від українських реалій.
Тому потрібно підбирати з більш наближених до нас європейських лідерів. З таких я б відзначив [колишнього президента Франції Ніколя] Саркозі. По-перше, його по-свійськи називають Сарко - звучить дуже по-українськи. А ще у нього дружина-красуня!
Але якщо серйозно, то слід згадати, що він був хорошим міністром економіки, відмінним міністром внутрішніх справ і головою Євроради.
Віталій Гайдукевич, Телеведучий
Признач хоч Маргарет Тетчер прем'єром, але без команди це нічого не дасть. А якщо навіть і буде команда, то у неї повинні бути 226 адекватних депутатів, які приймали б не нісенітницю у Раді. А для того, щоб були адекватні депутати, потрібно, щоб люди не голосували на виборах за Вілкулів, не брали б гречку і так далі.
Та хай хоч Ісус керуватиме країною, але якщо депутат, суддя, чиновник або пасажир метро буде чекати, що за нього хтось все зробить, а йому можна і пересидіти, - діла не буде.
Андрій Худо, Голова наглядової ради Холдингу емоцій !FEST(креативні проекти і ресторани, в тому числі львівська Криївка)
Думаю, що в України, безумовно, свій унікальний шлях, але потрібно враховувати успішний досвід в проведенні реформ. Особливо, досвід наших сусідів. Тому, думаю, досвід реформ Польщі на чолі з Лешеком Бальцеровичем - це те, що потрібно.
Лариса Денисенко, Письменниця
Даля Грібаускайте. Тому що вища партійна школа, де вона вела курс політекономії, навчання за програмою для керівників в Інституті міжнародних економічних відносин Джорджтаунського університету, її дипломатичний досвід, характер, здібності і амбіції зробили з Далі Грібаускайте відмінного керівника для країни, по якій пройшовся тоталітарний режим і яка зробила вибір на користь Європейського союзу.
Всеволод Кожемяко, Генеральний директор компанії Агротрейд
Білл Клінтон. Тому що він був успішним президентом США, і при ньому економіка істотно піднялася - мала профіцит близько $70 млрд на рік.
Але, в принципі, у нас якась земля проклята, так що, можливо, і Клінтона перекоробить.
Ваче Давтян, Президент компанії " Промкабель-Електрика, бізнес-тренер
Я б не діяв методом тикання пальців. Це має бути людина з дуже сильними цінностями, вольова, мужня і в той же час досить гнучка, яка розуміє психологію [населення]. Але в світовому масштабі я такої людини не бачу.
Тут же питання не тільки в самій людині, а в існуючому середовищі і тому, наскільки людина розуміє це середовище і його цінності. Людина в одному середовищі може бути приголомшливо ефективною, а в іншому - абсолютно ніякою. Наприклад, на футболістах це добре видно: шикарний футболіст з однієї команди переходить в іншу - і все, взагалі ніякої, нуль. Хоча футбол більш-менш однорідний, а країни ж - різнорідні.
Тимофій Милованов, професор Пітсбурзького університету, президент Київської школи економіки
Я б хотів бачити українця на чолі українського уряду. Я не вірю в те, що іноземець може керувати нашою країною. Лідер повинен бути своїм, представляти своїх людей, розділяти їх цінності і любов до країни. Чужа людина не буде сприйнята українцями і не буде ефективна.
Хто ж такий - свій і в той же час світовий лідер?
Мустафа Джемілєв має певну міжнародну репутацію і в той же час представляє інтереси українців, в тому числі і татар, і українців в Криму.
Також, можливо, і Надія Савченко стає національною та міжнародно відомою особою
Ну а якби питання було сформульоване: Хто з сьогоднішніх міжнародних лідерів мені імпонує - Ангела Меркель.
Сергій Фоменко (Фома), Фронтмен гурту Мандри, музикант
Із діючих президентів найбільш ідеальним варіантом є президент Литви Даля Грібаускайте.
Із нині діючих політиків в Украіні - найбільш сильним варіантом є міністр фінансів Наталя Яресько
Тому що їхні слова і справи не розходяться. Тому що вони жорсткі в тих питаннях, де треба бути жорстокими, і є справжніми патріотами.


Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: