22 серпня 2017, вівторок

Гадаєте, Гройсман буде кращим, ніж Яценюк? — Глузман, Волох, Білозерська та інші відомі українці поділились точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, чи вірять вони в істотні зміни в країні, якщо спікер Верховної ради Володимир Гройсман очолить український уряд
Олександр Ройтбурд
Художник Якщо [в уряді Володимира Гройсмана] міністром культури стане [Євген] Ніщук, значить, вже краще. Як для мене. Бо В'ячеслав Кириленко [на посаді міністра культури] — це культурна катастрофа України.
Я чув про Гройсмана різні відгуки, зокрема й на диво хороші. Але, загалом, і про Яценюка теж було багато хороших відгуків.
Семен Глузман, Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент
На мій погляд, має стати краще. Бо Гройсман ґрунтовніша особистість. Як мені здається, це правильне рішення.
Але є одне дуже серйозне "але". Чи завжди він говоритиме так президенту Порошенку? В такому разі це буде дуже поганий прем'єр-міністр. Він має навчитися говорити ні.
Мирослав Попович, Філософ, академік НАН України
По-перше, видно, що він людина порядна. По-друге, мені здається, що він розуміє труднощі та якось шукатиме розв'язання проблем на загальному демократичному рівні.
Але цього мало.
Вінниця — це все ж не Нью-Йорк і навіть не Київ. Чи зуміє він це все якось упорядкувати?
Я б хотів, щоб все було добре. Але у мене немає впевненості в цьому.
Тарас Березовець, Політконсультант, президент Фонду національних стратегій
Володимир Гройсман — це геть інша людина і геть інший прем'єр. Арсеній Яценюк з перших днів чесно заявив, що він прем'єр-камікадзе.
У Гройсмана інше завдання — це прем'єр-стабілізатор, чиє завдання привести ситуацію до спокою. Думаю, з ним він упорається, дострокових виборів поки не буде. Крім того, Гройсман вміє знаходити спільну мову з різними елітами.
Помиляються ті, хто думає, що він буде ручним. Ймовірніше, навпаки: незабаром ми побачимо ознаки охолодження у відносинах між ним і президентом. Щоб ставати все більш незалежним, йому доведеться формувати свої опори у владі.
Карл Волох, Блогер, власник медичної клініки Роміталь
Яценюк був цілком пристойним прем'єром, як на мене. Просто складність завдань була безпрецедентною.

У Гройсмана є одна серйозна перевага — він, очевидно, користуватиметься більшою підтримкою як президента, так і найбільшої фракції. До того ж він може врахувати помилки попередника. Щоправда, часу на досягнення хоч якихось значущих результатів у нього немає взагалі.
Всеволод Кожемяко, Генеральний директор компанії Агротрейд
Я гадаю, що не буде краще. Бо справа не в прем'єрі, а в підходах, які використовуються для формування Верховної ради, а далі вже Кабмін, а потім вже прем'єр.
Зараз, мені здається, не може з'явитися прізвище, яке щось змінить. Який би геній не прийшов, навіть якщо це [колишній президент США Білл] Клінтон, йому не дадуть працювати ці упирі.
Володимир Тихий, Кінорежисер
По суті, добре, що у нас змінився Яценюк. Це чітко потрібно зрозуміти, бо людина, яка не відповідає вимогам часу, має піти. І це слід тільки вітати.

На те, що в країні відбудуться глобальні зміни саме в адміністративному руслі, у мене, на жаль, якихось оптимістичних надій немає. Ми ж бачимо, що це така гра, в якій керівництво країни фіктивно намагається здійснити певні зміни, змінюючи людей на посадах, але не змінюючи стратегії розвитку країни.

Тому мені здається, що Кабінет міністрів на чолі із Гройсманом недовго буде у владі. Бо не зміна облич або важелів впливу серед політсил у парламенті настільки терміново потрібні країні. Країні потрібне справжня, могутня зміна самої системи. Це навіть не просто реформи.
Олена Білозерська, Боєць Української добровольчої армії, блогер
Він не буде кращим. Сучасна політична система України побудована так, що люди порядні та не замішані в корупції відсіваються на ранніх етапах сходження по щаблях політичної кар'єри. І коли ми вибираємо між політиками першого ешелону, то вибираємо між шилом і милом і сподіваємося, що від мила буде трохи менше шкоди, ніж від шила.
Політиків першого ешелону треба замінити — всіх, причому на людей без політичного досвіду. Спочатку вони, звісно ж, наламають дров, натомість у держави з'явиться шанс на порядних людей у владі.
Ірина Медушевська, Блогер
Я навіть не буду їх порівнювати. Не відчуваю до них сильних емоцій — ні любові, ні ненависті. Яценюк — це функція, Гройсман — це функція. Від прізвища цієї функції вона не зміниться. Тому хоч козака Гаврилюка призначайте [на посаду прем'єр-міністра]. Яка різниця.

Те, з якої причини люди настільки жваво це обговорюють, для мене загадка. У людей чомусь [залишається] радянський патерналізм: зробіть нам добре. Нам Яценюк не зробив добре, нехай нам Гройсман зробить добре. А я вважаю, що ми давно вже не повинні звертати уваги на цей уряд і виживати. Ніхто добре нам не зробить.
Андрій Кокотюха, Письменник
Фігура в прем'єрському кріслі для України значення не має. Гройсмана не любитимуть так само, як Яценюка, Азарова, Тимошенко тощо, аж до першого прем'єра Вітольда Фокіна.
Критикувати владу в нашій країні треба, як і скрізь. Але немає сенсу — влада на критику забиває в кращому випадку, в гіршому — ув'язнює за неї.
Успіх Гройсмана або його поразка залежить від двох факторів — парламент і президент. Парламент легко може зарубати будь-яку ініціативу Володимира Борисовича, а пан Порошенко — так само легко ветувати підписаний Гройсманом важливий для країни, але не для нього особисто закон.
Тож народові залишається лаяти владу без надії вплинути або виховати.
Наталія Соколенко, Журналіст Громадське радіо
Я гадаю, що після демаршу Гройсмана — відмови брати в уряд Віталія Ковальчука — Порошенко його просто з'їсть. У Яценюка хоча б був шанс добре себе проявити.
А Гройсману за норовистість на старті Порошенко шансу навіть не дасть.

Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: