24 серпня 2017, четвер

Чи вірите ви в Україну без корупції? — Тихий, Борисов, Кольцова та інші відомі українці поділились точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників про те, чи бачать вони перспективу боротьби з корупцією та хабарництвом в країні
Олександра Кольцова (Каша Сальцова)
Музикант, лідер гурту Крихітка Я вірю в Україну з меншим рівнем корупції. У нас зміниться тільки рівень корупції, а так вона буде завжди.
Припускаю, що корупція є в усіх країнах, просто в деяких вона елітарна, наприклад. Думаю, ми і зараз рухаємося до того, що корупція стане елітарною, і в вищих ешелонах влади вона, звичайно, залишиться, тому що проти натури не попреш. Тому корупція залишиться однією з головних наших проблем протягом тривалого часу.
Карл Волох, Блогер, власник медичної клініки Роміталь
Вірю з єдиної причини - виходу іншого немає. Не впораємося - доведеться збирати валізи.
Семен Глузман, Президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент
Ні. Тому що корупцію не можна скасувати наказом царя чи президента. Це проблема ментальності. Вона склалася тут давно. І потрібно чекати досить довго, створювати умови для того, щоб вона зменшувалася. Вона ж не може зникнути взагалі, але може стати мінімальною.
Мирослав Попович, Філософ, академік НАН України
Я досить оптимістично налаштований. Перші десятиліття свого життя я прожив в Україні без корупції. У більшовиків було багато недоліків, але я не брав і не давав [хабара] жодного разу.
Правда, коли [в 1953-1956 роках] був директором школи, за успішно виконане прохання або роботу слід виставити півлітра. Але навіть якщо це фактично і було хабарем, то залишалося в розмірах, які прийнято називати могорич.
А для того, щоб викорінити нинішню корупцію, яка в Україні виникла після розпаду [радянської] імперії і за якою країна займає одне з перших місць в світі, потрібно зовсім інші речі робити. Адже це проблема незалежності чиновника. Причому одночасно проблема і корупції, і управління. Значить, повинна бути якась розумна міра контролю над усіма, починаючи з президента і закінчуючи капралом поліції.
Ірина Медушевська, Блогер
Я ж нормальна людина, як я можу в це вірити? Корупція в тому чи іншому вигляді є скрізь. Її ніхто, ніколи і ніде не переміг. Людина недосконала, і корупція буде завжди.
Вже стільки рухів по боротьбі з нею, що мене, яку раніше це смішило, зараз вже дратує.
В Америці є корупція, в Європі є корупція. Але вона інша. Там немає такої кількості дозвільних і нормативних актів. Я можу перемогти корупцію в одну секунду - просто відміню всі регулятивні нормативні акти. Їх же тисячі. І дати спокійно працювати бізнесу без цих ось чинушеських кабінетів.
Дмитро Борисов, Власник і бренд-шеф мережі ресторанів (Канапа, Рибаlove, gastroRock)
Я вірю в Україну без корупції.
Але країна позбудеться від неї лише тоді, коли перестануть давати хабарі. Вважаю, що корупцію породило і зараз підтримує, в першу чергу, суспільство. Більшості зручно вирішувати питання за хабарі, а не жити за законом. Це і є основа тотальної корупції.
І в міру того, як буде розвиватися громадянське суспільство, яке утворилося реально лише два роки тому, корупція зникне.
Володимир Тихий, Кінорежисер
Я б сказав, що вірю в те, що Україна може подолати корупцію.
Можливо, це не так просто зробити, як уявлялося під час Майдану. Але, на жаль, ті державні механізми, які могли б надати громадськості контролювати всі моменти, пов'язані в тому числі і з корупцією, - не працюють. Ні ЗМІ, ні парламент, ні судова гілка не виконують своїх функцій.
Тому перед тим, як побороти корупцію, доведеться реформувати всі ці напрямки, налаштувати механізми. І вже тоді можна буде говорити про те, що Україна почала боротися з корупцією.
Анатолій Амелін, Засновник аналітичного центру Amelin Strategy
Я вірю в Україну без корупції - так само, як вірю в те, що Україна стане сильною країною.
Корумповані насправді не українці, а правляча верхівка, яка і поширює ореол корупції на різні сфери, створюючи умови, щоб вона була невикорінна.
Риба гниє з голови. Час змінювати голову вже приходить.
Олег Покальчук, Соціальний психолог
Я не вірю. По-перше, віра - це релігійна якість. А, по-друге, країн без корупції не існує. Є більше або менше.
Корупція - частина національної культури, що складалася десятиліттями. Боротьба з нею в нинішньому стилі традиційно закінчиться її перейменуванням. Її можна ліквідувати разом з частиною суспільних підвалин, на яких вона виросла. А також разом з фізичною ліквідацією героїв історій корупційного успіху.
Віталій та Дмитро Капранови, Письменники, видавці
Ми віримо в Україну без корупції, тому що в України немає іншого виходу. Або корупція з'їсть державу, або держава - корупцію.

Шарж Олексія Примакова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: