25 вересня 2017, понеділок

Чи потрібне Україні нове Євробачення? — Волох, Рибік, Кольцова та інші відомі українці поділились точкою зору

коментувати
НВ розпитало співвітчизників, що вони думають у зв'язку з проведенням 2017 року в Україні міжнародного пісенного конкурсу
Сергій Рибік
Клубний МС, гастроблогер До Євробачення ставлюся спокійно. Однак завжди радий гучним перемогам наших артистів і футболістів. Я розумію, що за статусом музичний конкурс поступається чемпіонату Європи з футболу. Проте в мені жевріє впевненість, що до 2017 року приймальна сторона трохи зміниться, як це сталося напередодні Євро-2012.

Якщо в тому місті, де відбудеться конкурс (чи то Київ, чи Одеса, чи Львів) відреставрують хоча б дороги, буде вже непогано. А якщо на місці застарілих палаців спорту спорудять сучасні Палаци Спорту, де з великої літери кожне слово, то це взагалі диво! А світ без див — чорно-білий.
Дмитро Борисов, Власник і бренд-шеф мережі ресторанів (Канапа, Рибаlove, gastroRock)
Звісно! Заходи такого світового рівня — відмінний спосіб прискорити розвиток інфраструктури міста і країни.
Карл Волох, Блогер, власник медичної клініки Роміталь
На жаль, у нас так мало реальних перемог. Народ отримує так мало хороших новин, що необхідність у будь-яких реальних досягненнях надзвичайно велика. "Через брак гербової" тішитимемо самолюбство Євробаченням.
Сергій Фурса, Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital
Євробачення буде в Україні. Нині нам треба ставити собі не питання, хочемо ми його чи не хочемо, а запитати себе: як зробити так, щоб цей захід відбувся з максимальною ефективністю, як краще продати Україну під час його проведення? І продати не парі сотень фанатів, які приїдуть у Київ послухати музику, а мільйонам людей у всьому світі. І використовувати це для піару країни.

Необхідно вкладати гроші не тільки у зовнішній вигляд центру та дачі самих будівельників, але й у ролики про Україну, які крутитимуться на каналах у всьому світу. Необхідно запросити людей, через яких можна буде потім продавати Україну.

Наприклад, на цьому конкурсі Джамалу і Україну активно підтримувала [письменниця] Джоан Роулінг — значить, треба, щоб Джамала покликала її в Київ. Треба, щоб вона твітила з Києва і говорила, яке це прекрасне місто. Продати країну, і неважливо, хто братиме участь. Ось головне питання.
Олександр Сугоняко, Голова Асоціації українських банків
Те, що Джамала виграла,— це добре. Але коли на порядку денному стоїть питання існування нашої держави і народу, нашої економіки, банківської системи, освіти і медицини, то розважалівка недоречна.

А от проведення європейського, а то й світового рівня конференції з подолання української господарської кризи, яка у своєму базисі має ту саму причину, що і світова криза, було б доцільним й доречним.
Віталій Гайдукевич, Телеведучий
Потрібне. Це присутність у європейському медіапросторі. Можливість нагадувати, з якою піснею Джамала перемогла, і одночасно нагадувати про необхідність повернення Криму.

Такі заходи допомагають формувати позитивний образ країни. А притягнута увага до країні буде постійно підкреслювати, хто дестабілізує [ситуацію]. Москва не зможе робити різких рухів на фронті.

Якщо спростити, то Джамала виборола рік умовного спокою. І з точки зору інформаційної війни конкурс гратиме на нашу користь.
Максим Лазебнік, Виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції
Це суперпривід показати себе світові. Будь-які вкладення будуть виправдані. Якщо, звісно, не будуть вкрадені в процесі.
Володимир Співаковський, письменник, бізнесмен, президент корпорації Гранд
Так. Причини чотири.

По-перше, потрібно користуватися будь-яким шансом заявити про себе в світі, бути в мейнстрімі й за умов підмоченої репутації довести всім, що ми можемо, незважаючи ні на що.

По-друге, ця вистраждана перемога принесла нам потужні політичні очки. Тепер вороги і скептики чекатимуть нашого провалу в організації Євробачення-2017, і їх треба розчарувати.

По-третє, на нас чекає болюче економічне випробування, оскільки більшість песимістів вважатимуть неприйнятними будь-які витрати на цей конкурс за умов бідності країни. Тому реалізація бізнес-плану Євробачення-2017 стане головним індикатором того, наскільки ми вже подолали корупцію.

І по‑четверте, під час будь-яких воєн солдати співають пісні. Чомусь пісні дають додаткову енергію для маленьких і великих перемог.
Олександра Кольцова (Каша Сальцова), Музикант, лідер гурту Крихітка
Можна під соусом проведення Євробачення, наприклад, в Одесі нарешті почистити їх міліцію.

Якщо правильно розпорядитися міжнародною увагою, з неї можна мати як користь, так і зло. Наприклад, щось відремонтувати, хоча, безперечно, ми всі розуміємо, що хтось щось буде "відмивати", тому можна було б тренуватися контролювати кошти.
Сергій Поярков, Художник
Звісно, потрібне. Євробачення — це всебічно корисна штука.

По-перше, це корисно, що у нас є не просто спільність народів. А є кримськотатарський народ, який продемонстрував свою не тільки європейськість, але і пісенну здатність. І безумовно, татари втерли ніс агресору.

По-друге, Джамала виявила наш внутрішній ідіотизм. Бо виявилося, що Джамала в тисячу разів патріотичніша, ніж Ірина Фаріон.

А якщо говорити про економічний бік, то гадаю, що цей захід Україна точно потягне. Враховуючи його важливість і потрібність, гроші знайдуться. Тут навіть приватний бізнес підключиться.
Олександр Красовицький, Гендиректор і власник видавництва Фоліо
Євробачення-2017 — це робота над помилками 2005‑го на Євробаченні та 2012‑го на Євро з піару країни.

Нам Джамала дала колосальний шанс показати себе всьому світу ще раз не тіньовою стороною корупції і злочинів судово-силової системи, а своїми успіхами в культурі, толерантності, історичній пам'яті, будівництві відкритого сучасного європейського суспільства. Це привід привезти до країни сотні тисяч туристів на конкурси та фестивалі, супутні свята Євробачення в країні й показати свою культуру на виставках у Європі, у виданні книг про нашу країну на європейських мовах.

Але часу залишилося обмаль. Я готовий брати участь у роботі над дорожньою картою такої програми.


Шарж Олексія Примакова

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: