19 жовтня 2017, четвер

Жаби крекчуть агресивніше, коли осушуєш болото. Про конфлікт між Саакашвілі та Коломойським – заступник міністра Гія Гецадзе

Агресивні коментарі Коломойського - добра новина для українців, бо це означає, що реформи йдуть і комусь заважають, вважає Гецадзе

Агресивні коментарі Коломойського - добра новина для українців, бо це означає, що реформи йдуть і комусь заважають, вважає Гецадзе

Через що відбулася суперечка між губернатором і олігархом, пояснює давній соратник Міхеїла Саакашвілі та заступник голови Мін'юсту

Словесна дуель між головою Одеської області Міхеїлом Саакашвілі й олігархом Ігорем Коломойським – триває. У відповідь на вчорашню заяву Коломойського, який порівняв губернатора із "собакою без намордника", обізвав "шмаркливим наркоманом" і запропонував відіслати його до Грузії, Саакашвілі заявив, що до того олігарх намагався підкупити його, але невдало. Ще раніше Саакашвілі звинуватив Кабмін і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в саботажі реформ і лобіюванні інтересів Коломойського.

Гострі випади Саакашвілі на адресу прем'єр-міністра реанімували припущення про можливе призначення Саакашвілі прем'єр-міністром. Петиція з відповідними вимогами на сайті президента України станом на полудень 7 вересня зібрала 21.856 людей, тоді як для розгляду необхідна кількість 25.000.

Чому в трикутнику Яценюк – Саакашвілі – Коломойський виник конфлікт і чи налаштувався грузинський політик йти в прем'єри, НВ розповів друг і соратник Саакашвілі, в минулому – грузинський чиновник, а нині заступник міністра юстиції Гія Гецадзе.

- Ви давно знаєте Міхеїла Саакашвілі. Ви можете пояснити, через що відбулася суперечка між губернатором Одеської області та олігархом Ігорем Коломойським?

- Міша ніколи не нападає індивідуально на когось, бо він ніколи не мав і не має на меті на когось нападати. Його мета – зробити свою роботу і щоб ніхто йому не заважав. А коли хтось починає заважати – оскільки Саакашвілі публічний політик, то народ має знати, хто і чому заважає. Отже, вважаю, коментар Коломойського – це для наших українських реформ дуже хороша новина. Це означає, що в нас у країні реформи йдуть добре, і деякі люди дуже ображені.


Гия Гецадзе (слева от Саакашвили) рассказывает, что в Грузии Саакашвили точно так же воевал с теми, кто мешал реформам, как и в Украине
Гія Гецадзе (ліворуч від Саакашвілі) розповідає, що в Грузії Саакашвілі так само воював із тими, хто заважав реформам, як і в Україні


- Чи були подібні "війни з олігархами" в Грузії, коли Саакашвілі був у владі?

- Звісно. Коли ми здійснювали реформи, були конкретні люди, які теж заважали. Бо перебудувати країну, яка жила за старими звичаями, дуже складно. І оскільки він мав на меті реформувати державні структури Грузії, покращувати бізнес, то, звісно, були й опоненти. І звісно, опоненти будуть і тут, в Україні. Гадаю, що жаби крекчуть агресивніше, коли осушуєш болото. Тож чим більше кректатимуть і лаятимуть, тим більше ми можемо бути впевнені, що у нас із реформами все гаразд і ми рухаємося вперед.

- Чим може закінчитися ця словесна сутичка між Саакашвілі та Коломойським?

- Я вважаю, у нас іншого шансу немає. Наш народ вимагає від нас поліпшень. У нас громадянське суспільство точно знає, як має бути влаштовано владу в Україні. Ми, політики, повинні виконувати замовлення нашого громадянського суспільства, а ті люди, бізнесмени, олігархи чи якісь політики, що заважатимуть, – вони програють обов'язково.

І ті люди, які начебто теж хочуть реформ, але кажуть, що їх неможливо здійснити в найкоротші терміни – я в це не вірю. Якщо ми хочемо, то можемо досягти результатів дуже швидко. А якщо не хочемо, завжди знаходимо купу аргументів, чому це неможливо. А цих аргументів немає. Вони штучні.

Прем'єрство Саакашвілі – це спекуляція. Не думаю, що у Міші пріоритет мати якусь посаду

- Яка ваша думка з приводу прем'єрського крісла, яке пророкують Саакашвілі?

- Ні, це спекуляція, я не можу це коментувати.

Головне, що всі ми, хто у владі – виконавча влада, прокуратура, Верховна Рада, судді – народ від нас вимагає реформ. І найголовніше, щоб ми один одному допомагали, а не заважали.

- На сайті президента збирають підписи під петицією за те, щоб Саакашвілі став прем'єром. Люди хочуть, щоб він очолив процес реформ.

- Я тільки можу озвучити свою версію. Я не вважаю, що у Міші пріоритет мати якусь посаду. Цього у нього немає. Він погодився бути обласним головою в Одеській області, бо він дуже добре розуміє, що там у нас фронт, навіть два фронти. З одного боку – агресивний Путін, з іншого – наша гнила корумпована система. А у корумпованої системи є конкретні імена та прізвища. І ці конкретні імена та прізвища ми повинні разом, однією командою прибирати від влади, а олігархів – від контролю над бізнесом.

У нас з одного боку окупант, а з іншого – в системі залишаються чиновники, які сидять в офісах і далі беруть хабарі. А коли говориш, що потрібно швидко реформувати систему, приносять якісь законодавчі норми, нібито це неможливо. Про закони у нас чиновники взагалі – така традиція – згадують тільки тоді, коли їх змушують більше не брати хабарів, або щоб виправдовувати свою бездіяльність.

- Хто і що має робити, щоб повністю змінити цю систему, зняти тих чиновників, про яких ви говорите?

- Ми в кожному міністерстві, в кожному органі, в парламенті, в Адміністрації президента – всі повинні робити свою справу. Наприклад, у Мін'юсті у нас є вже конкретні результати. Ось подивіться – ми раніше видавали мільйон п'ятсот тисяч довідок, і в усіх цих довідок була корупційна складова. Всі ці довідки сьогодні можна, не виходячи з дому, роздрукувати. Конкретний результат.

Друге – у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості ми підготували законопроект, який парламент ухвалив. За цим законом, лише він набуде чинності, всі нотаріуси, а у нас їх 7 тисяч, і всі місцеві самоврядування займатимуться реєстрацією. Мін'юст відмовляється від цієї функції і буде тільки держателем реєстру, адміністратором. І люди вже не стоятимуть у чергах, бо, якщо громадянин прийде до місцевого самоврядування і побачить, що там 15 осіб стоять у черзі, то він піде до найближчого нотаріуса і оформить там.

Якщо захотіти, все можна зробити дуже швидко.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: