13 грудня 2017, середа

Задимлення може спричинити бронхіти, опіки очей та набряк легень - еколог

Експерт рекомендує не відкривати фіранки, закрити щілини у вікнах та дверях вологою тканиною, по можливості, не виходити на вулицю, доки не розсіється дим, та якомога частіше робити вологе прибирання

Експерт рекомендує не відкривати фіранки, закрити щілини у вікнах та дверях вологою тканиною, по можливості, не виходити на вулицю, доки не розсіється дим, та якомога частіше робити вологе прибирання

Київ у диму. Чим загрожує столичним жителям надмірна концентрація шкідливих речовин у повітрі, що перевищує норму в 5-8 разів, НВ розповіла Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги

Через займання лісу в Дарницькому лісогосподарстві поблизу села Зазим’я на Київщині, у четвер, 3 вересня Київ опинився у тумані. За даними Державної санітарно-епідеміологічної служби столиці, концентрація шкідливих речовин у повітрі в деяких районах перевищує норму в 5-8 разів. Так, у Оболонському районі, по вулиці Героїв Дніпра, 29, рівень забруднення ангідридом сірчистим вищий у 8,4 рази. По проспекту Воз’єднання, 24 у Дніпровському районі – у 7,4 разів. Такі дані наводять станом на ранок, 3 вересня.

Людям рекомендують по можливості не виходити на вулицю та закрити вдома вікна. А у столичних школах через задимлення відміняють уроки. Сьогодні навчальний день скоротять, а завтра, 4 вересня, навчальний процес призупинять взагалі, кажуть в Київській міській державній адміністрації.

Чим шкідливе таке задимлення та що робити, аби убезпечити себе від негативного впливу цього диму на здоров’я, НВ прокоментувала Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги:

– Вчора, за даними ГУ Держсанепідемслужби, сірчистий ангідрид у повітрі перевищував норму вдесятеро. Ці дані зібрали по вул. Сабурова та вул. Закревського у Деснянському районі Києва. По Броварському шосе, 25, норму перевищено у 18 разів. По діоксиду азоту зареєстроване перевищення у півтора рази – по тих же вулицях Сабурова та Закревського, та вдвічі по Броварському шоссе.

Сірчистий ангідрид викликає у людини подразнення дихальних шляхів, спазм бронхів. Погіршується нюх, знижується смакове сприйняття. Можливі опіки шкіри та очей. Постійна дія сірчистого газу може викликати захворювання дихальної системи, що нагадує бронхіт. Цей газ в атмосфері реагує з водяною парою з утворенням вторинного забрудника – сірчаної кислоти Н24.

Діоксид азоту – дуже отруйний при вдиханні. Одним із симптомів отруєння є набряк легень. Як правило, це проявляється за кілька годин після вдихання низьких, але потенційно небезпечних доз NO2. Крім того, низькі концентрації можуть призвести до затримки дихання.

Отруйна дія CO – монооксиду вуглецю, який виникає при горінні,  обумовлюється тим, що він утворює з гемоглобіном крові порівняно стійку сполуку — карбогемоглобін. Внаслідок цього кров втрачає здатність передавати кисень тканинам організму. Отруєння цим газом наступає в результаті критичної нестачі кисню в організмі. Концентрація СО в повітрі 1 мг/м³ є небезпечною для життя людини.

Мешканцям прилеглих до пожежі територій варто бути обережними та здійснити ряд запобіжних заходів. По-перше, не відкривати вікна, закрити щілини у вікнах та дверях вологою тканиною. По-друге, по можливості, не виходити на вулицю, доки не розсіється дим. Вдома треба якомога частіше робити вологе прибирання.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: