19 листопада 2017, неділя

Вирішіть це негайно. НВ сформулювало 12 першочергових завдань для нового уряду

коментувати
Вирішіть це негайно. НВ сформулювало 12 першочергових завдань для нового уряду
"Зайві люди" на держслужбі, корупціонери в мантіях, чорний видобуток бурштину, В'ячеслав Кириленко та ще вісім проблем, які новому Кабміну потрібно вирішити жорстко і негайно

1 Скоротити кількість чиновників, залучити професіоналів на держслужбу

Після проведення дострокових парламентських виборів і формування Кабміну Арсенія Яценюка уряд та інші держструктури частково оновилися за рахунок людей, які залишили бізнес-кар'єру заради проведення реформ. Зараз багато з них залишили службу. Одна з причин — низькі зарплати, обумовлені обмеженими можливостями бюджету і неймовірно роздутими штатами міністерств і відомств. Скорочення ж держапарату, про який заявляла влада, виявилося фрагментарним.

В Україні 300 тис. чиновників, у яких мізерні зарплати і низька ефективність роботи. І це вірно для всієї владної вертикалі: навіть міністри мають офіційний місячний дохід у межах 13-22 тис. грн з урахуванням всіх доплат і надбавок. Скромні виплати людям, які контролюють мільйонні бюджетні потоки,— прямий шлях до корупції.

Якщо прибрати непотрібні функції і зайвих людей, управлінська структура стане сучасною та гнучкою, а у держави з'явиться можливість платити ефективним менеджерам в рази більше.

Олена Трегуб, директор департаменту координації міжнародних програм Мінекономрозвитку, розповідала НВ: можна набрати всього 1 тис. ефективних менеджерів, які відповідатимуть за конкретні реформи і отримуватимуть зарплати фактично за успіхи в цій роботі.

2 Усунути сірих кардиналів від прийняття важливих рішень і впливу на держпідприємства

Урядову кризу, по суті, спровокувала заява Айвараса Абромавичуса, на той момент міністра економрозвитку і торгівлі, про те, що Ігор Кононенко, друг президента і нардеп від Блоку Петра Порошенка (БПП), намагається впливати на роботу міністерства і підпорядкованих йому держкомпаній. Через це міністр-технократ подав у відставку.

На дії Кононенко скаржився і Віталій Касько, колишній заступник генпрокурора.

Раніше політики, чиновники та активісти звинувачували в лобізмі і Миколу Мартиненка, колишнього нардепа від Народного фронту і соратника Арсенія Яценюка. Зокрема, мова йшла про Електротяжмаш, Об'єднану гірничо-хімічну компанію і Одеський припортовий завод. Критики стверджували, що за допомогою лояльного менеджменту і підставних компаній сірі кардинали викачували держкошти в свої кишені.

Ці випадки зіпсували репутацію країни та її влади не тільки в суспільстві, але і в політичному та бізнес-істеблішменті ЄС і США.

Новий уряд має позбавитися від практики "смотрящих" за державними підприємствами і держорганами.

3 Позбутися корупціонерів у мантіях, реформувати судову систему

Суди — єдина сфера, якої реформи не торкнулися. Влада фактично віддала питання їх очищення на відкуп самим суддям — в підсумку звільнені були всього кілька суддів, які виносили неправочинні рішення. При цьому, на думку експертів і бізнесменів, судова система — одна з найбільш корумпованих сфер в країні, і саме вона відлякує від України багатьох іноземних інвесторів.

Судова реформа — мета №1 для нового Кабміну. Потрібно провести переатестацію суддів, ввести суд присяжних і забезпечити виконання рішень, запровадивши інститут приватних судових виконавців.

Які ще кроки, на думку журналістів НВ, зобов'язана вжити оновлена влада, щоб витягнути країну з трясовини, читайте в новому номері журналу Новое Время — №14 від 15 квітня 2016 року.


Обложка НВ №14
Обкладинка НВ №14


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: