22 вересня 2017, п'ятниця

Відлуння війни і кризи. Злочинність у Києві зросла на третину за останні два роки - інфографіка

Спальний район Оболонь (на фото — затримання учасника бійки під час нічного патрулювання на Оболоні) — один з найбільш криміногенних у столиці

Спальний район Оболонь (на фото — затримання учасника бійки під час нічного патрулювання на Оболоні) — один з найбільш криміногенних у столиці

За останні два роки кількість злочинів у столиці зросла на третину. Причина тому — загальне збідніння населення, війна і наплив зброї з окупованого сходу

Після початку війни в Донбасі у Києві значно зросла кількість скоєних злочинів. Про це свідчать дані, які у відповідь на запит НВ надало Головне управління Національної поліції у місті Києві.

Минулого року в столиці було скоєно на 20 тис. злочинів більше, ніж у 2013-му — 64 тис. проти 44 тис.

Щодня в місті стається в середньому 174 злочини на добу, з яких розкривається (або, принаймні, реєструються як розкриті) приблизно 43. Минулого року таких було 145 на добу (44 розкритих), а роком раніше — всього 121 (44 розкритих).

Для порівняння: у 2013-му в Києві за рік було викрадено 555 автомобілів, а в минулому році — в чотири рази більше, 1.957 машин. З цих майже двох тисяч автоугонів розкриті були лише 238.

Головними причинами такого зростання в самій Національної поліції називають погіршення соціально-економічного становища населення та військово-політичний стан у країні.

Зокрема на криміногенну обстановку в українській столиці впливають воєнні дії в Донецькій і Луганській областях, звідки в Київ потрапляє нелегальна зброя, підкреслюють в управлінні Нацполиції.


Як показує статистика, якщо ви стали жертвою злочину, шанси знайти злочинців невисокі. У минулому році з 417 розбоїв були розкриті 271 випадок, з 4.235 грабежів — 814, а з 1957 викрадень — лише 238.

Для порівняння в 2013-му на 223 розбої доводився 201 розкритий, на 2.733 грабежі — 767 розкритих, з 555 випадків викрадення автотранспорту — 186.

Найбільш криміногенними районами столиці є Дніпровський, Деснянський та Оболонський райони. Найбезпечнішими — Подільський та Печерський.

Як пояснюють у Нацполиції, на рівень криміногенної обстановки впливають географічне розташування районів і густота населення. У спальних районах рівень злочинності вищий. Часто злочини тут скоюють приїжджі з міст-супутників і прилеглих до столиці областей, розповідають у поліції.

У центральних, таких, як Печерський, Подільський, розташовано багато адміністративних установ, офісів, державних підприємств, багато з яких знаходяться під охороною приватних і державних структур. У багатьох випадках це дозволяє вберегти їх від злочинців. Крім того, в центрі Києва часто проводяться масові заходи, у зв'язку з чим для охорони громадського порядку збільшують кількість правоохоронців.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: