24 серпня 2017, четвер

Українська приватна медицина вражає захмарними цінами. Лікуватися в Європі — дешевше і часто якісніше. НВ №42

коментувати
Українська приватна медицина вражає захмарними цінами. Лікуватися в Європі — дешевше і часто якісніше. НВ №42
Низька конкуренція серед українських приватних клінік штовхає ціни на їхні послуги до захмарних висот. Деяких з них дадуть фору німецьким та ізраїльським

Для тих, хто користується послугами приватних клінік в Україні, візит до аналогічних закладів в інших країнах Східної Європи загрожує ціновим шоком.

Консультаційний виклик лікаря в столиці Латвії Ризі коштує $18 — київська клініка Борис візьме за це $44. День перебування в латвійській приватній лікарні обійдеться в $60-65, той же Борис виставить рахунок в $167. Але найбільш відчутна різниця — на послуги пологових будинків. Пологи в хорошій клініці в Латвії обійдуться в $400. Єдиний приватний пологовий будинок Києва — клініка Ісіда — просить $2,1 тис.

Олександр Квіташвілі, голова МОЗ, ці диспропорції пояснює низькою конкуренцією між учасниками ринку: приватних лікарень, які можуть надати широкий спектр послуг в Україні, дуже мало. Та й в цілому приватна медицина займає лише 5% ринку. "Тому вони [приватники] зараз можуть будь-які ціни вигадувати —  і у людей не буде вибору",— обурюється Квіташвілі.

Вибір є, але в якості альтернативи виступить держлікарня з сумнівною якістю послуг, скупченістю, відсутністю ліків та найнеобхіднішого.

На тлі високих цін всередині України протягом останніх 10-15 років у країні сформувалася справжня індустрія медичного туризму.

Лікуватися за кордоном, насамперед у Європі, часто не лише дешевше, але й якісніше. Особливо якщо мова йде про складні випадки на стику дисциплін і сфер, каже Олексій Шершньов, гендиректор клініки ilaya.

За даними Української асоціації медтуризму, з України на лікування за кордон виїжджає до 150 тис. осіб на рік. Серед українців популярні в цьому сенсі Ізраїль, Німеччина, США, Австрія, Швейцарія. У перших двох імідж "останніх інстанцій", де точно нададуть найкращу допомогу.

Ізраїль приваблює пацієнтів високими стандартами лікування, вигідним прайсом порівняно з Німеччиною, наявністю російськомовного персоналу, сприятливим кліматом, передовими технологіями. Ізраїльські лікарі успішно проводять малотравматичні ендоскопічні операції на серці, спинному і головному мозку. У Німеччині ж роблять складні операції по заміні суглобів, мікро - і нейрохірургічні операції, трансплантацію стовбурових клітин.

Останні місяці показують переорієнтацію потоку українських пацієнтів на Польщу, Туреччину, Іспанію, зазначає Віолетта Янишевська, президент Української асоціації медтуризму. Це дешевше.

Про те, чи можна "оздоровити" приватну медицину в Україні, читайте в новому номері журналу "Новое Время" 13 листопада.

ТАКОЖ В НОМЕРІ (Вміст НВ №42 від 13 листопада 2015 року)


Обложка НВ №42 от 13 ноября 2015 года
Обкладинка НВ №42 від 13 листопада 2015 року


 

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: