18 жовтня 2017, середа

У Раді розробляють концепцію виборів на окупованих територіях – документ

коментувати
Забезпечувати порядок під час проведення виборів у Донбасі будуть Збройні сили України, планують в Раді

Забезпечувати порядок під час проведення виборів у Донбасі будуть Збройні сили України, планують в Раді

Україна, Росія і представники самопроголошених республік шукають формулу проведення виборів у Донбасі. Українська концепція їм не до смаку

НВ має концепцією проекту закону Про особливості застосування Закону України Про місцеві вибори, при проведенні позачергових місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей України. Йдеться про робочий проект документа, на підставі якого буде написаний закон в цілому. Концепцію повинні схвалити всі учасники переговорів у рамках контактної групи, перш ніж закон буде розглянуто і прийнято українським парламентом.

Концепція закону відсилає до пункту про особливий порядок самоврядування в Донбасі, прописаного в проголосованій поки тільки в першому читанні новій Конституції. Нагадаємо, влітку Рада проголосувала за новий Основний закон, перехідні положення якого містять пункт 18, згідно з яким особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Місцеві вибори на окупованих територія дадуть можливість запустити цей особливий порядок, про що свідчить документ, який опинився в розпорядженні НВ. Докладніше про цей порядок НВ писало напередодні голосування за нову Конституцію.

Сам документ складається з п'яти сторінок. Він вже переданий іншим учасникам тристоронніх переговорів, але поки, за даними НВ, концепція проведення виборів на окупованих територіях не сприймається ані Росією, ані представниками так званих ДНР і ЛНР.

Концепція складається з трьох основних пунктів:

  1. Концептуальні підходи.
  2. Головні передумови проведення позачергових місцевих виборів.
  3. Головні положення проекту закону.

В концепції передбачено, але поки що не відображено повною мірою багато технічних моментів реалізації майбутнього закону про вибори на підконтрольних територіях – так прокоментував чернетку документа, що опинився в розпорядженні редакції, представник комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя, нардеп від БПП і екс-глава правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Це загальні рамкові речі. Вони стосуються виборчої системи, яка пропонується такою, як була на місцевих виборах. Багато уваги приділяється безпеці. Навіть виготовлення бюлетенів централізовано в Києві буде здійснюватися", - зазначає депутат.

Багато складних технічних речі в концепції не відображено. Наприклад, голосування переселенців, які живуть на контрольованій Україною території. У концепції цей момент задекларований, але технічного пояснення, що, як, скільки дільниць, забезпечення самого процесу – цього немає", - каже Черненко.

В якості передумов для проведення позачергових місцевих виборів у підготовленому українською стороною документі прописані умови, після виконання яких буде дано старт проведенню виборів у Донбасі. Зокрема, умовами для проведення виборів позначені заборона здійснення диверсійно-розвідувальної і підривної діяльності, виведення з окупованих районів усіх іноземних незаконних збройних формувань і найманців, припинення поставок озброєння, військової техніки і матеріально-технічних ресурсів них.

Це ключові пункти, без яких механізм проведення виборів на підконтрольних територіях просто не буде запущено, пояснює Черненко.

"Там є одна декларативна частина, яка передує виборам – це принципи ОБСЄ. Без них ці вибори просто не можуть бути призначені. Тільки після виконання цієї преамбули можна говорити про дату виборів", - говорить він.

Окремим пунктом у концепції прописаний особливий підхід до безпеки проведення виборів. Так, у документі зазначено, що в окремих випадках за рішенням ЦВК до забезпечення порядку під час проведення виборів можуть залучатися Збройні сили України.

Тиждень тому на зустрічі зі своєю фракцією, за даними НВ, президент Петро Порошенко говорив депутатам про те, що як тільки законопроект про вибори на непідконтрольних територіях буде написаний, за нього треба обов'язково проголосувати. Хоча при цьому сам глава держави, за словами депутатів, присутніх на зустрічі, висловив сумнів у тому, що положення закону будуть реалізовані іншою стороною.

Поки процес написання закону йде повільно, оскільки дуже неквапливо йдуть переговори в контактній групі. "Поки немає консенсусу в мінській групі, процес ніхто не прискорює", - каже Черненко.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: