27 вересня 2017, середа

Третій термін, умовний: Садовий розраховує зберегти за собою крісло мера Львова, яке з-під нього – витягують

коментувати
За Львів можуть побитися в два тури
фото: wikipedia.org

За Львів можуть побитися в два тури

Андрій Садовий керує містом вже два терміни. На цих виборах у Львові можливий як мінімум другий тур, кажуть спостерігачі

Вибори мера у Львові на тлі інших міст України, таких як Дніпропетровськ або Херсон, проходять відносно спокійно, без політичних скандалів всеукраїнського масштабу.

Єдиним шумом, який вийшов на рівень країни, стало звільнення львівської чиновниці, начальника управління культури Ірини Магдиш, після інтерв'ю, в якому вона критично відгукнулася про церкву. Садовий відреагував різко та швидко, ставши на бік церкви, що викликало негативну реакцію прогресивної ліберальної публіки у Львові та Києві.

В оточенні чинного мера відзначають, що скандал виявився неприємним сюрпризом, але переконують, що на рейтинги Садового він не вплинув.

"Далі facebook він [скандал] не вийшов. А якщо б не відреагували на заяви про церкву, то нам би наші опоненти це пригадали", - говорить НВ нардеп від Самопомічі, близький до Садового.

Спостерігачі з організації Опора відзначають, що на цих виборах у Львові складно говорити про те, що хтось із кандидатів є безапеляційним лідером і в плані агітації, і в плані чітких симпатій городян.

"У Львові немає лідера з кандидатів у мери міста, незважаючи на те, що Андрій Садовий буде балотуватися втретє. Нас може чекати другий тур, тому що є багато людей, незадоволених чинним мером", - говорить НВ представниця Опори Наталія Радиш.

Зазначимо, що два тури – це нововведення цих місцевих виборів. Щоб перемогти в один тур – кандидату в мери Львова потрібно набрати 50% плюс один голос.

Зараз свою кампанію по місту активно ведуть Володимир Гірняк, який представляє Громадянську позицію Анатолія Гриценка, Оксана Юринець з Солідарності, екс-спікер ВР Руслан Кошулинський від Свободи та Дмитро Добродомов від Народного Контролю.

Останнього, як і його проект Народний контроль, політологи вважають пов'язаним з Банковою та запущеним АП спеціально для того, щоб служити певною альтернативою Садовому. Сам Добродомов у коментарі НВ влітку цього року цей зв'язок спростовував.

Як пояснив НВ один з політтехнологів, що працює на Банкову, очікування відносно НК – не виправдалися. Як стверджує наш співрозмовник, Добродомов і НК покищо по внутрішній закритій соціології не змогли істотно відкусити рейтинг Садового.

"Неділя покаже", - парирує на це зауваження Добродомов НВ.

Можливо, скепсис політтехнолога Банкової пов'язаний з тим, що проти Садового активно ведуть кампанію Гірняк і Юринець.

"Володимир Гірняк почав розміщувати свої білборди з липня. Останні два тижні Оксана Юринець почала активно розміщувати агітацію на радіо і ТБ. Її рейтинг теж трохи підріс", - говорить представник Опори Радиш.

Радиш зазначає, що на результат в цю неділю вплине те, якою буде явка виборців і яка категорія виборців буде найбільш активна.

Так, ту ж Юринець більше підтримують студенти, викладачі – через те, що вона сама викладала у ВНЗ і продовжує активно займатися питаннями і проблемами освіти та навчальних закладів, будучи вже діючим нардепом.

Але причини росту Юринець та Солідарності – не тільки в активній кампанії. Справа в тому, що львівська Солідарність – це фактично колишній осередок Удару, який в часи існування партії Віталія Кличка вважався однією з найсильніших і найбільш ефективно працюючих регіональних структур. Свій місцевий рейтинг вони змогли перенести і під бренд Солідарності.

Ще одну причину, по якій підріс рейтинг Юринець та Солидарності, відзначає їх конкурент Добродомов: "Стріляти перестали на сході", - говорить він, пояснюючи, що в період загострення конфлікту на Донбасі партія влади у Львові викликала сильне відторгнення і неприйняття, які тепер підтанули.

Що стосується Садового, то він, за словами Радиш, може спиратися на дві категорії виборців.

"Садовий, як і його політична партія, як і громадське об'єднання, активно використовують різні соціальні програми. У них, зокрема, є програма для пенсіонерів, яка надає безкоштовну юридичну допомогу в оформленні субсидій. Пенсіонери – це одна категорія [електорату Садового]. Інша — це працівники комунальних підприємств, шкіл, садочків", - говорить Радиш.

Проте, експерти вважають: якщо справа у Львові дійсно дійде навіть до другого туру, Садовий утримається в кріслі мера незалежно від того, хто буде його конкурентом. Інше питання – що для команди чинного мера це будуть додаткові гроші, нерви та час.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: