23 липня 2017, неділя

Російських грушників на окупованих територіях змінює ФСБ - нардеп

Під час перемир'я сепаратисти не припиняють готуватися до війни

Під час перемир'я сепаратисти не припиняють готуватися до війни

Нардеп, координатор групи Інформаційний спротив, Дмитро Тимчук розповів НВ про те, кого росіяни залишили зі своїх підрозділів на Донбасі і чому переформатують бригаду Схід

- Росія зараз вивела усіх своїх військовослужбовців з Донбасу чи якісь підрозділи залишилися?

- Ми спостерігаємо, що активно почали закидатися ФСБешні підрозділи ДРГ, хоча в основному раніше працювало ГРУ, його, в переважній більшості, вивели. Заводяться вони для того, щоб підтримувати баланс і щоб необстріляні десь набралися досвіду.

Зараз, попри перемир'я, ДРГ діють активно, вони уникають бойових зіткнень, але проводять серйозні диверсійні розвідувальні рейди. Мабуть, іде дуже серйозна обкатка підрозділів. Для чого їх Путін надалі буде використати: на Донбасі залишить, буде перекидати в Сирію, у Прибалтику, не можу сказати.

Варто відзначити, що ФСБешний спецназ на Донбасі також використовується для упокорення та проведення зачисток: це проведення внутрішніх операцій з бандформуваннями, які формально підпорядковані Москві, але фактично не слухають її.

- Чи правда, що "армії" ДНР і ЛНР зараз активно проводять навчання, готують особовий склад?

- Так. Курс навчання йде потужний. Але тут мова йде навіть не про те, щоб якось поліпшити підготовку тих бойовиків, які були в бандформуваннях. У тому ж ДНР зараз закінчився так званий призов. Вони відрапортували про те, що призвали понад 5 тисяч осіб. За нашими оцінками, десь 3,5 тисячі точно є. Цей молодняк якраз зараз і направляється в навчальні центри і посилено готується для подальших бойових дій. Хоча керівництво ДНР заявляє про те, що вони не будуть використовуватися на передовій, але вірити керівництву терористичних організацій...

- З'явилася інформація про те, що бригада Схід Олександра Ходаковського, якого вважають людиною Ріната Ахметова в ДНР переформатується. Там прибираються близькі до Ходаковського офіцери, змінюються її завдання. З чим це може бути пов'язано?

- Там історія досить давня. Не будемо забувати, що Ходаковський, це один з конкурентів "голови" ДНР Захарченка. За останні кілька місяців неодноразово спливала тема про те, що Захарченка будуть прибирати, і відразу ж виникала фігура Ходаковського як його наступника. Поки Захарченко тримається, але існує конкуренція, закулісні ігри та інтриги між різними центрами впливу в ДНР. І питання зі Сходом потрібно списувати на рахунок внутрішньої боротьби. Я б на глобальний рівень їхні чвари не виводив. Там яскраво виражена боротьба за годівницю йде.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: