20 серпня 2017, неділя

Рейтинг моральних авторитетів, на яких рівняються українці - спецпроект НВ

Рейтинг моральних авторитетів, на яких рівняються українці - спецпроект НВ
До Дня незалежності журнал Новое Время склав список моральних авторитетів країни — людей, чиї вчинки і слова викликають безумовну повагу і підтримку співвітчизників

Ми не хотіли проводити широке опитування, яке передбачувано видало б певну кількість розкручених персонажів. Для визначення списку тих, на кого рівняються, ми звернулися до людей досвідчених і таких, що відбулися як особистості — письменників, художників, лідерів думок, правозахисників, політиків нової хвилі — загалом 50 осіб.

Багато з тих, хто опинився у першій десятці моральних авторитетів нації, заплатили свободою за свої переконання. У боротьбі за правду і права людини психіатр Семен Глузман у свій час пішов проти КДБ і всієї радянської психіатрії. Він першим довів, що приписуваний дисидентові генералу Григоренку психічний розлад був політичною розправою, а не медичним діагнозом, за що в 1972 році був обвинувачений в антирадянській пропаганді і отримав 7 років в'язниці та 3 роки заслання.

За свою правозахисну діяльність Мустафа Джемілєв був засуждений у СРСР сім разів, відсидівши загалом 15 років у таборах. Мирослав Маринович, який посів у цьому списку третє місце, за антирадянську пропаганду був заарештований у 1977 році і отримав 7 років таборів і 5 років заслання. Письменниця і поетеса Ліна Костенко уникла тюремних термінів, але довго була в опалі за часів СРСР. Вже за років незалежної України вона публічно відмовилася від звання Героя України, додавши, мовляв, "політичної біжутерії не ношу".

Важко сумніватися в порядності й твердості переконань цих людей.

У цьому номері НВ ми пропонуємо вам розповіді про життя і життєві принципи перших чотирьох людей із цього списку — Любомира Гузара, Ліни Костенко, Мирослава Мариновича та Бориса Гудзяка. Для багатьох їхні історії стануть нагадуванням про те, що є вічними цінністями.

ЧИТАЙТЕ:

.

Віталій Сич, головний редактор журналу Новое Время

Спецпроект підготував Роман Фещенко

Матеріал опубліковано в НВ №30 від 21 серпня 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: