25 вересня 2017, понеділок

Путін боїться відповідальності, масштабної війни в Сирії не буде - британський військовий експерт

коментувати
Один із слайдів Генштабу Росії
Фото: Скріншот з телеканалу RT

Один із слайдів Генштабу Росії

Науковий співробітник Британського королівського інституту оборонних досліджень Ігор Сутягін розповів НВ чи буде широкомасштабна операція російської армії в Сирії

- Чи буде Росія брати участь в наземній операції в Сирії?

- Росія вже бере участь у наземних операціях. Щоб зрозуміти це, можна подивитися, наприклад, Russia Today. Вони - хороше джерело. Досконала брехня, але брехня супроводжується демонстрацією доповідей у Генеральному штабі, включаючи демонстрацію карт. Якщо ви заморожуєте кадр, читаєте, що написано на карті, то бачите, що в операції в районі міста Хамрат бере участь п'ята гаубична арт-батарея 120 артилерійської бригади з міста Кемерово. Це найпростіший приклад.

Або, наприклад, недалеко від міста Хімс захоплюють зброю, спорядження, де знаходяться елементи армійського комплекту Ратник, який є тільки в Росії.

Надходить також інформація про розвідбатальйони, які туди виходять, про спецназ, який звідти виходить і у кожного з них є конкретні бойові завдання.

Так що участь у сухопутних бойових діях наземної операції вже є.

Тому правильно ставити питання про великомасштабну участь силами не спеціалізованих підрозділів, як в Донбасі, а силами регулярних піхотних, танкових підрозділів російських військ. Так правильно ставити питання.

І відповідь на це питання полягає в тому, що, швидше за все, все ж таки ні, не буде такої участі.

- А чому?

- Тому що паралель між Сирією та Афганістаном занадто сильно видно. Тому що далекобійники вже блокують автотраси. Вже виростає якесь неприйняття того, що відбувається. Ще з липня 2013 року путінськими соціологами було виявлено, що Путін почав втрачати свій статус тефлонового президента, коли винні всі, крім конкретно Путіна. В містах мільйонниках в середині 2013 року в середньому 55% жителів звинувачували в тому, що відбувається - Путіна. А в середньому по країні це було майже 35%.

Потім був певний спад, йому багато пробачили за "Кримнаш", але "Кримнаш" був уже півтора року тому. Ейфорія ейфорією, але жити краще не стає. Якщо поверх цього додати ще черговий порятунок чергового Бабрака Кармаля, то це ризик. Путін і Кремль - це люди, які намагаються уникати ризику. Люди, які знають Путіна ближче, кажуть, що це людина дуже нерішуча. А поглиблення в наземну операцію в Сирії - дуже ризикована операція.

Це теоретично можна було зробити 2 місяці назад і сказати, що нас там немає. А зараз вже все оголошено і вже не сховаєшся, не скажеш, що я вас не посилав. Отже, труни почнуть приходити цілком офіційно. І це вже не відпускники. А значить – це буде його пряма відповідальність. І ніхто ніколи не знає, яка соломинка на спині верблюда виявиться останньою.

- Якщо говорити виключно у військовому плані і не брати до уваги внутрішньополітичну складову РФ, чи є в Росії такий фінансовий ресурс і технічний ресурс, щоб провести цю операцію?

- Ні. І це підтверджено досвідом останніх 40 років. Тому, коли американці спробували боротися з такою нерегулярною війною у В'єтнамі, то зрозуміли, що боротися без в'єтнамізації конфлікту неможливо. І вони стали місцевих жителів, в'єтнамські сили залучати до цих подій, щоб вони зупиняли В'єтконг і північно-в'єтнамські сили.

Коли ми прийшли в Афганістан, армія воювала успішно лише в тих місцях, де були договірні райони, тому що розбомбити можна, але остаточного ефекту це не дасть. Це з'ясували в Афганістані, і наші війська почали домовлятися. У договірних зонах все було добре. Там, де воювали - все було погано.

Росіяни спробували це зробити з Чечнею. І теж вийшло тільки після того, коли вирішили, ми переманюємо цих же самих чеченців, та чеченізуємо Чечню. І тільки коли це зробили, тільки тоді зуміли більш або менш умиротворити їх.

Американці прийшли в Афганістан воювати з Талібаном. З армійською операцією вийшло щось? Нічого. Поки не почали будувати місцеві сили. У В'єтнамі вони це називали - Битва за серця.

Чому повинно вийти у Росії з Сирією, якщо історично відомо, що це не виходить ніколи? Розбомбити щось, напевно, можна. Розгромити щось теж можна. Але вирішити проблему, це треба діяти не так, як це робить і може робити Росія.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: