25 листопада 2017, субота

Помилково думати, що росіяни – всі ідіоти в постолах з іконами, а в Україні всі цитують Гоббса - російський музикант Вася Обломов

Активна громадянська позиція українців не може не викликати моєї глибокої поваги, але ж мешканці нинішнього Криму, які радіють раптовому поверненню в Росію, – це ж ваші вчорашні співгромадяни - музикант Вася Обломов
Фото: Лев Бодров

Активна громадянська позиція українців не може не викликати моєї глибокої поваги, але ж мешканці нинішнього Криму, які радіють раптовому поверненню в Росію, – це ж ваші вчорашні співгромадяни - музикант Вася Обломов

Автор гучних пісень Їду в Магадан і Так говорив Табаков не став би співати на Донбасі, не відчуває кримнаш-ейфорії і поважає громадянську позиції українців. Але дурнів, над якими він іронізує в Росії, вистачає і в Україні, розповідає НВ Обломов

У середині липня російський музикант Вася Обломов, який кілька років тому прославився піснею Їду в Магадан, вистрілив у Рунеті з новим творінням – музичною відповіддю на скандал навколо Олега Табакова, який назвав українців "убогими". Обломов опублікував відеоролик до пісні Так говорив Табаков, у якій тролить і Табакова, і тих, хто тролить Табакова. "У цій братській війні і в цьому фашизмі винен Олег Табаков", - співає Обломов, додаючи, що малайзійський Боїнг збив теж він, "лицемір та Іуда, голос мультяшних котів".

У вас же досі по вулицях ходять люди, які голосували за Януковича, і у когось, напевно, точно так само над ліжком висить килим. Інша справа, що треба мати сміливість визнавати помилки й не боятися сміятися над собою

Лідер групи Чебоза – автор сатиричних пісень про російські реалії, соціально-політичні настрої в Росії, чиновників і політиків. У 2011-му спільно з лідером угруповання Ленінград Сергієм Шнуровим і російським репером Noize MC Оболомов записує пісню Правда, яка висміює народні смаки. Її приспів звучить як "Любить наш народ усяке гівно".

Потім він був учасником мітингу за чесні вибори на проспекті Сахарова в Москві, в 2012-му спільно з Ксенією Собчак і Леонідом Парфьоновим записав пісню-звернення до прем'єра Росії Пока, Медвед! Також у його репертуарі – реп-молебень про арешт активісток руху Pussy Riot за акцію Богородиця, Путіна прожени, трек ВВП – звернення до президента Путіна.

У 2013-му Обломов брав участь у відомому відеопроекті Михайла Єфремова Господин Хороший, продовженні Гражданина поэта.

Є у Обломова й сатиричні пісні про українських політиків, наприклад, "гоголівський реп" про Тимошенко, написаний після того, як її визнали винною у справі про газ, а також пісня Своїх не кидаємо – про втечу Віктора Януковича після Євромайдану.

В інтерв'ю Обломов виявився дещо стриманішиим, ніж у піснях. Ми розпитували його про росіян та українців, Путіна та Януковича та ейфорію "Кримнаш".

- Ваші пісні – про злободенне. Сучасна Росія, вибори, політика, Кремль, переслідування владою інакодумців... Чому саме про це? Як народжуються ваші пісні?

- Я пишу про різне. Теми пісень підказує життя за винятком тих випадків, коли я писав щотижневі музичні номери для Господина Хорошего. У тих випадках я відштовхувався від інформаційного приводу.

- Чи реагує якось на вашу творчість російська влада, чиновники? Відповідають на ваші "послання"?

- Я складаю пісні, знімаю на них кліпи, граю концерти і не посилаю нікому ніяких послань. Ті рідкісні чиновники і представники влади, яких я іноді зустрічав на своїх концертах, реагували на пісні в рамках усталеного регламенту: на сумних піснях – сумували, на веселих – сміялися, а між – плескали. Звичайно, якісь недоумки в інтернеті в коментарях до моїх кліпів пишуть гидоту, але в інтернеті взагалі багато гидоти пишуть з будь-якого приводу. Адже, раніше, писали на стінах у під'їздах, а зараз в інтернеті.

- А чи товаришуєте ви з кимось із чиновників, представників влади?

Ні.

- Ваша пісня Так говорив Табаков – зрозуміло, що це іронія і реакція на висловлювання Олега Табакова. Але хто, по-вашому, насправді винен у всьому цьому? У війні, в катастрофі з Боїнгом..?

- Я думаю, що міжнародна комісія з розслідування цієї жахливої катастрофи напевно зможе відповісти на поставлене запитання більш компетентно, ніж російський музикант Вася Обломов.- Була, до речі, якась реакція на цю пісню від Табакова?

- Не знаю, він мені не дзвонив і нічого через спільних знайомих не передавав.

- У вас є пісні, присвячені особисто Путіну. Наприклад, Поїзд вірності, де ви бажаєте йому покататися у плацкарті звичайного російського поїзда і побачити, "в якому він їде лайні". Як ви думаєте, чи розуміє Путін, "в якому він їде лайні" ось зараз?

- Ви здивуєтеся, але у мене взагалі немає пісень, присвячених особисто Путіну. Пісня Поїзд вірності була написана для проекту Господин Хороший, де, як я вже сказав, при написанні музичного номера ми відштовхувалися від конкретної новини. В даному випадку новина полягала в тому, що керівник РЖД півгодини побув у відставці, а пісня, написана з цього приводу, заодно розповідає про стан російських залізниць. Про сприйняття Путіним дійсності, що його оточує, мені нічого не відомо.

- Як взагалі ви особисто ставитеся до президента Володимира Путіна? Чи належите ви до тих 86%, які завжди і в усьому підтримують президента?

- Якщо послухати мої пісні або побіжно почитати про мене в інтернеті, то неважко здогадатися, що я жодного разу не голосував за нинішнього президента і не належу до групи його довірених осіб

- Як ви думаєте, що для Путіна – Україна?

- Я щиро не розумію, чому ви запитуєте про це в мене. Можу лише порадити спробувати зателефонувати його прес-секретареві Пєскову. Він у нас часто пояснює народу, що саме мав на увазі президент. Мождиво, він знає, що для Путіна Україна. Я точно не в курсі.


Фото: Иван Чурин
Фото: Іван Чурін


- У вас є пісні, до речі, і про українського президента-втікача Віктора Януковича. Власне, про його втечу в Ростов, звідки ви родом. Що ви думаєте про колишнього українського президента?

- Запевняю вас, що немає ніякого зв'язку між місцем мого народження і тим, що нібито туди до своїх якихось друзів втік ваш президент.

Чесно кажучи, я не розумію, як ви взагалі його обрали і як він міг бути вашим президентом. Ось невже з усіх жителів України у вас не було більш гідного кандидата? Щоб без судимості і не такий недолугий.

- Думаю, його обирали за схемою, схожою на ту, яка працює на виборах у РФ – коли вибори відбуваються без вибору. Ви, до речі, ходите голосувати? Бачите в цьому сенс?

- Ну, Ющенко, наскільки я пам'ятаю, будучи вашим чинним президентом, набрав на виборах 2%, і залишив свій кабінет не ногами вперед. Виходить, вибори були не такими, як наші. Що ж до голосування, то я вважаю, що безглуздо не ходити на вибори, а потім скаржитися, що за тебе все вирішили.

- Що ви думаєте про заборони й обмеження, які запроваджує Кремль, – так звані санкції у відповідь: заборону продуктів, погрози закрити то Facebook, то Вікіпедію? Чому в XXI столітті в такій величезній країні, як Росія, яка вже чверть століття як попрощалася з епохою совкових заборон, де живе маса розумних людей, таке сьогодні можливо?

- Життя показує, що зараз, на жаль, можливо все. Нерозумних довірливих людей у всі часи було більше. Звідси й походять усі біди. На жаль. Радості з цього приводу я не відчуваю.

- "Любить наш народ всяке лайно" – ця пісня якраз про менталітет, про звички людей. Ви справді такої невисокої думки про співвітчизників? Що формує той менталітет, про який ви співаєте?

- Цей менталітет насправді наш з вами спільний. Помилково думати, що росіяни – всі ідіоти в постолах з іконами, а в Україні всі зараз досконало говорять по-англійськи, сортують сміття і цитують по пам'яті Гоббса. Я взагалі не ділю людей за кольором паспорта. Звичайно, народ України останнім часом активно бере участь у житті своєї країни і виборі шляху її історичного розвитку.

Активна громадянська позиція не може не викликати моєї глибокої поваги, але ж мешканці нинішнього Криму, які радіють раптовому поверненню в Росію – це ж ваші вчорашні співгромадяни. У вас же досі по вулицях ходять люди, які голосували за Януковича, і у когось, напевно, точно так само над ліжком висить килим. Інша справа, що треба мати сміливість визнавати і виправляти помилки, розвиватися і не боятися сміятися над собою. Самоіронія – це ознака нормальної людини. Щоб не бути дурним, треба вчитися і читати книги. Банально, але інших рецептів поки що немає.

- Чи є тоді, по-вашому, взагалі відмінності між росіянами і українцями?

- Зараз між нашими країнами склалася така непроста ситуація, що якщо ми в цій розмові почнемо шукати відмінності, то просто зіграємо на руку тим мерзотникам, які вирішили нацькувати один на одного наші народи. Мені це все не подобається, і брати участь в цьому я не стану. Я вже сказав, що не ділю людей за національною ознакою. Ідіоти не мають яскраво вираженої національності, а не люблю я саме їх.

- Ви б виступили в українському Донбасі? У Криму?

- Ні. Я не бачу сенсу їхати з концертом в зону військових дій. Коли співають гармати – музи зазвичай мовчать.

- У Криму зараз немає військових дій. Все одно не поїхали б? Ви взагалі поділяєте ейфорію "кримнаш"?

- Побутову дискусію на тему, чий Крим, я вважаю по суті дурною, зважаючи на те, що мене, як і майже всіх людей в нашій країні, ніхто про це спочатку не питав. Нас одразу поставили перед фактом.

Інша справа, якби в народу Росії запитали – типу, ну що, давайте якісно приєднаємо півострів, підтягнемо військових, зробимо жителів Криму громадянами РФ, але для вас можуть бути ось такі наслідки, а народ би від душі з цього питання проголосував – це було б зрозуміло. У цій ситуації ніхто навіть з тих росіян, які радіють, ніякого впливу на рішення про приєднання не чинив. Всі просто подивилися це по телевізору. Ейфорії від події у мене немає.

- З ким із українських артистів ви хотіли б заспівати? Можливо, планується якийсь спільний проект?

- Не знаю. Поживемо – побачимо.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: