26 липня 2017, середа

Досягнення господарства. П'ять днів до закриття головної виставки світу - 100 унікальних фото з Мілана

31 жовтня закривається найбільша міжнародна виставка Expo-2015. НВ представляє репортаж з цієї неймовірно видовищної події, яку відвідали десятки мільйонів чоловік
Цього разу вона проходила в Італії, її тема звучала “Нагодувати планету. Енергія для життя" (італійською - Nutrire il Pianeta, Energia per la Vita). Виставка відкрилася 1 травня і розмістилася на острові, оточеному штучними каналами. На виставковій площі, що дорівнює приблизно 130 футбольним полям, свої павільйони побудували понад 140 країн
Досягнення господарства. П'ять днів до закриття головної виставки світу - 100 унікальних фото з Мілана
Фото: Дмитро Коган
31 жовтня закривається найбільша міжнародна виставка Expo-2015. НВ представляє репортаж з цієї неймовірно видовищної події, яку відвідали десятки мільйонів чоловік

Цього разу вона проходила в Італії, її тема звучала “Нагодувати планету. Енергія для життя" (італійською - Nutrire il Pianeta, Energia per la Vita).

Виставка відкрилася 1 травня і розмістилася на острові, оточеному штучними каналами. На виставковій площі, що дорівнює приблизно 130 футбольним полям, свої павільйони побудували понад 140 країн світу.

Всі фото — Дмитро Коган, спеціально для НВ

На підготовку власної участі у виставці Італія витратила 92 млн євро, з яких у 18,5 млн євро обійшлося будівництво італійського павільйону – Palazzo Italia.


Парад статуй встречает на входе в Expo. Они (или их точные копии) стояли в Италии в общественных местах (аэропорты, вокзалы) как приглашения на выставку в течение года до начала выставки.
Парад статуй зустрічає на вході в Expo. Вони (або їхні точні копії) стояли в Італії в громадських місцях (аеропорти, вокзали) як запрошення на виставку протягом року до початку виставки.


Всесвітні виставки такого масштабу проходять раз на п'ять років, починаючи з 1851 року. У багатьох з них – свої рекорди і сенсації. Так, Expo 1889 подарувала світові Ейфелеву вежу, а минулу виставку, в 2010 році в Шанхаї, відвідали понад 73 млн осіб!

Кожна Expo – це шестимісячне свято. Цього разу вся виставка була про продукти. Але їжа нерідко йшла на другий план. Адже Expo – це майданчик для демонстрації сучасних технічних та технологічних досягнень, концепцій і мистецтва подачі ідей. Від павільйону до павільйону ти курсуєш там з постійним питанням: "Чим же здивують у наступному павільйоні?".

Павільйон Італії, наприклад, крім зовнішнього вигляду, вражає матеріалом, з якого він виготовлений. 900 панелей, з яких зібраний павільйон, складаються на 80% з матеріалів, що переробляються, поглинають з повітря шкідливі речовини і перетворюють їх у інертні солі. До того ж павільйон генерує енергію за допомогою фотоелектричного скла.


Павильон Италии. Вид внутри
Павільйон Італії. Вид всередині


З точки зору мене, звичайного українського відвідувача, у Міланського Expo був тільки один "недолік" – величезна кількість відвідувачів! Найрізноманітніший народ з усіх куточків планети. Але аж надто багато! А ось російської мови чути не було – нам зустрілася буквально раз за два дні. До речі, російська експозиція в цьому році називалася "Російське поле. Ростимо на благо світу. Обробляємо в ім'я майбутнього". У червні на Expo побував особисто президент РФ Володимир Путін.

Але повернемося до прекрасного. Фасади павільйонів – дивують різноманітністю. Одні – футуристичні, інші – концептуальні, треті – в національній стилістиці. Щоб відвідати їх все всередині, знадобиться не один тиждень. В найцікавіші доводиться вистояти чергу, іноді до трьох годин, і навіть в дощ ніхто не йде – стоять під парасольками. Трохи більше пощастило дітям – для маленьких відвідувачів, а також пенсіонерів та інвалідів майже завжди є спеціальна черга, правда і вона іноді доходить до години очікування.


Малайзия. Вид снаружи, очередь
Малайзія. Вид ззовні, черга


Для дітей самого різного віку виставка реально цікава. Для них – окремий дитячий парк з розвагами, будиночок для немовлят, спортивні зони та дитячі майданчики. Часто дітей приводять на цю екскурсію цілими групами. Втім, і самі експозиції більшості павільйонів – крутіше будь-яких мультиків.


Азербайджан. Очень гордятся выращиваемым шафраном. “Цветы” - интерактивные, реагируют на руку над ними.
Азербайджан. Дуже пишаються вирощуваним шафраном. "Квіти" - інтерактивні, реагують на руку над ними.


По всій території Expo регулярно зустрічаються пункти з водою: підходь і наливай в свою тару скільки хочеш – звичайну або газовану, безкоштовно.

Відразу ж після входу, гостей зустрічає павільйон ZERO. Він знайомить з темою виставки, показує еволюцію відносин людей і продуктів харчування. По дизайну цей перший павільйон – шикарний, перша реакція – "вау!" Але потім розумієш, що дивуватимуть скрізь. Хоча перше враження – звичайно, одне з найяскравіших.


Павильон Zero впечатляет очень высокими потолками (3-4 этажа) с деревянным “фасадом” внутри. Очевидно, что он символизирует множество знаний, которые сокрыты в выставке
Павільйон Zero вражає дуже високими стелями (3-4 поверхи) з дерев'яним "фасадом" всередині. Очевидно, що він символізує безліч знань, які приховані у виставці


Майже кожна країна-учасниця побудувала свій власний окремий павільйон. Тільки найменші країни частіше входить у якийсь тематичний "кластер" – наприклад, "Кава", "Спеції", "Шоколад", "Вино".


Посмотрите на глазища этого человека! Это кластер “Шоколад”. Итальянский павильон. Шоколад ручной работы, на вес. По “демократичной” цене 4,99 евро за 100 г
Подивіться на очі цієї людини! Це кластер "Шоколад". Італійський павільйон. Шоколад ручної роботи, на вагу. За "демократичною" ціною 4,99 євро за 100 г


Павільйони – від просто цікавих до розкішних, з різними підходами до реалізації: виставка експонатів, інтерактивні пізнавальні ігри (як наприклад Німеччина та Азербайджан):


Южная Корея. Снаружи напоминает какие-то белые облака.
Німеччина. Від вивчення грунту - до "читання в бібліотеці" та вирощування реальних рослин. Можна вивчати довго. В кінці - виступ шоу-групи, приблизно щогодини


... або міні-лекції про те, як вирощують продукти в умовах країни (Ізраїль, Катар)...


Павильон Катара. Только в этом павильоне дарили всем женщинам сумочки
Павільйон Катару. Тільки в цьому павільйоні дарували всім жінкам сумочки


... або представлення країни з показом короткого 3D-фільму (Казахстан) або цілі історії з сюжетом (ОАЕ).


ОАЭ. Вид снаружи. С самого момента открытия выставки очередь - на три часа
ОАЕ. Вид зовні. З самого моменту відкриття виставки черга - на три години


Деякі павільйони виглядали взагалі, як збори новітніх технологій (наприклад у Південній Кореї і Японії).


Павильон Южной Кореи снаружи напоминает какие-то белые облака. Внутри - голограммы, каждые 15-20 минут - шоу роботов, “танцующих” с жк-экранами
Павільйон Південної Кореї зовні нагадує якісь білі хмари. Всередині - голограми, кожні 15-20 хвилин - шоу роботів, "танцюючих" з рк-екранами


У кожному павільйоні, крім основної експозиції, – кафе національної кухні, де можна скуштувати щось традиційне і оригінальне – від бельгійських вафель до аргентинських стейків.


Жующие посетители на террассе павильона Германии
Відвідувачі, які жують на терасі павільйону Німеччини


Після 19:00 павільйони починають закриватися, по вихідним виставка відкрита до 23:00 і 24:00. Там включаються підсвічування, з'являються музиканти та інші розваги на будь-який смак. Символ Expo – "дерево життя" – теж переходить в нічний режим і радує гостей чудовим світло-музичним шоу з фонтанами.


Древо Жизни. Мощнейшее светозвуковое шоу, с фонтанами и пиротехникой
Древо Життя. Найпотужніше світлозвукове шоу, з фонтанами і піротехнікою


Україна в цьому році, в Expo, на жаль, не брала участь через війну.

Наступна, Expo 2020, пройде в Дубаї. Її темою обрана "Об'єднуючи розуми, створюємо майбутнє". Сподіваюся на ній, через п'ять років Україні буде, що показати там.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: