28 липня 2017, п'ятниця

Don't Fuck with us! Під Радою готові стояти за безвізові закони до кінця - репортаж

Одна з головних норм, яку повинні прийняти депутати для просування безвізового режиму з ЄС - антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу
Наталія Кравчук

Одна з головних норм, яку повинні прийняти депутати для просування безвізового режиму з ЄС - антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу

Пара сотень людей, більшість з яких — представники ЛГБТ, вийшли на мітинг під Верховну Раду на підтримку "безвізового" пакету законів

Сьогодні, 10 листопада, о 10 ранку, під Верховною Радою зібрався мирний мітинг на підтримку 10 законів, прийняття яких, відповідно до вимог Євросоюзу, має забезпечити Україні безвізовий режим з ЄС.

Попри те, що захід Don't Fuck with us! 101010 заздалегідь анонсувався в Facebook і до зустрічі приєднались близько 1300 різномастих "учасників" і 2100 "зацікавлених користувачів, найбільше під стінами парламенту виявилося ЛГБТ-активістів та журналістів. Охороняли всіх їх кілька десятків міліціонерів — вони вишикувалися в ряд уздовж дороги. На підході до Ради просили відкривати і показувати сумки.


За митингом следили правоохранители, при входе на площадь под Верховной Радой проверяли сумки

За мітингом стежили правоохоронці, при вході на площу під Верховною Радою перевіряли сумки


Те, що саме представники секс-меншин виявилися чи не найактивнішими учасниками акції, не випадково. Одна з ключових "безвізових" норм, яку повинні підтримати в Раді — антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу. Вона забороняє дискримінацію за расовими, політичними, релігійними ознаками, а також за гендерною ознакою сексуальної орієнтації. Саме цю норму депутати завалили на голосуванні 5 листопада. Сьогодні ж — крайній термін, коли весь набір законів-вимог ЄС повинні прийняти.

- Поняття дискримінації за такою ознакою, як сексуальна орієнтація, ще з 2010 року регулярно виключали з законодавства. Влада поставила себе в незручне становище, коли в останній день має ухвалити цю поправку. Вони самі відповідальні за те, що довго намагались це замовчувати. Сьогодні ми прийшли, щоб не мовчати. Чекаємо, що поправку буде ухвалено, оскільки вона потрібна, передусім, не Євросоюзу, а Україні і українцям, - каже Зорян Кісь, координатор проектів Freedom House.

Він та інші представники ЛГБТ-спільноти вишикувалися в ряд на Площі Конституції. Перед собою тримають довгий чорний баннер з написом "Стоп дискримінації".


nkl_2051

Спочатку на мітинг пропонували виходити без прапорів, зокрема, без веселкової символіки ЛГБТ


Спочатку в Facebook-спільноті організатори просили не брати на захід веселкові прапори. Мовляв, так ЛГБТ будуть виділятися з-поміж усіх. Як ніби всі рівні, але вони — трохи "рівніші за інших". "Мітинг проти расизму. For white only", - тут же охрестив це прохання в соцмережі один з учасників акції, Іван Сімчкін. Пропозиція не знайшла підтримки, і веселка все-таки була, до того ж скрізь — від транспарантів і прапорів на плечах учасників, до шарфів і парасольок.

Мітингувальники пояснюють: для них однаково важливі всі 10 законів, а не тільки антидискримінаційна норма, адже якщо Рада не затвердить якийсь один документ з десяти, безвізового режиму Україні найближчим часом не бачити.

- Сьогодні вся країна отримує візи. Якщо ви в посольство не подасте якийсь один документ, візу вам не дадуть. Точно так само і тут. Не ухвалять один із законів, не буде нічого, - додає Зорян Кісь.

За словами ЛГБТ-активістів, якщо закон не візьмуть і зараз, то у сьогоднішнього мітингу є всі шанси перерости в довгострокову мирну акцію, такий собі Майдан-3. Все буде залежати тільки від дій влади.

- Толерантне суспільство — шлях до цивілізованого суспільства. Я вважаю, що це єдиний шлях для нашої країни. Нам треба плекати свою культуру, - розповідає Аня Полковітіна з Києва. Стоїть тут же, з плакатом, але каже, що вийшла як проста киянка, а не як представник якогось руху.

За шеренгою ЛГБТ — співорганізатори акції. Роздають бажаючим плакати і листівки, пропонують круглі сині наклейки з жовтим написом Don't Fuck with us! Замість літери С — значок валюти Євро.

Поруч стоїть дівчина з плакатом "Я гуманітарій, але я вмію рахувати до 10". Її звуть Міріам Драгіна.

- Ми з Києва, звичайні люди, вийшли на цю акцію, щоб підтримати закони. Це не про інтеграцію, а про реальні зміни, щоб вони нарешті відбулися, - ділиться Міріам. У цей час хлопці вмикають у колонках на площі пряму трансляцію засідання Верховної Ради.

99% учасників цього мітингу — молодь. Але є тут і люди старшого віку.

- Ми родичі бійців з батальйону Донбас. Вийшли підтримати весь пакет законів, які вимагає від нас Євросоюз. Саме по цій темі виходимо вперше, але раніше брали участь у Майдані, наприклад, - каже жінка у чорній пуховій куртці. Представляється Людмилою, в руках тримає плакат "Верховна Рада, проголосуй безвізові закони". Поруч з нею подруга, білява дама у сірій куртці, розтягує транспарант з номерами законів і написом "Проти корупції".

- Якщо не візьмуть, будемо виходити, будемо стояти. Весь цей пакет — не зайвий для України, він потрібен. А депутати гальмують, - пояснюють жінки.

Трохи віддалік від основного руху, збоку, проходить окремий мітинг. Тут зібралися учасники так званого Фінансового Майдану. Вони вимагають у влади реструктуризації валютних кредитів.

- Тут — люди з усієї України, які свогой часу, починаючи з 2004 року, брали валютні кредити. Закон уже прийнятий 2 липня — ми цього досягали півтора року, але тепер його повинен підписати голова Верховної Ради, Володимир Гройсман, а потім віднести на підпис до президента, - розповідає темноволоса жінка. Каже, що її звуть Юлія і вона — з Київської області. Вона, як і її соратники, тримає в руках жовтий прапор з синім написом "Фінансовий Майдан".

Люди кажуть, що стоятимуть, поки закон не підпишуть — вони позбулися житла, деяких вигнали з квартир цілими сім'ями. Найбільш відчайдушні живуть прямо тут, в Маріїнському парку, напроти будівлі парламенту, у великих наметах.

- Ніхто нас не підтримує, ми самі. Ну, раніше підтримували, а тепер ні, - відповідає Юлія на питання про те, чи допомагають їм якісь політсили або громадські організації. Намети за її спиною завішані плакатами від Радикальної Партії Олега Ляшка.


За спинами у активистов - еще один митинг под флагами Финансового Майдана

За спинами в активістів - ще один мітинг під прапорами Фінансового Майдану


Пізніше до купки учасників приєднується чоловік років під 50 у світло-сірій флісовій кофті. На його грудях табличка "Мій закон — 1558-1" [Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті]

- От би Правий сектор прийшов і бомбанув це все, - висловлюється він і киває у бік усміхнених ЛГБТ. Вони роздають інтерв'ю і радо фотографуються. Правий сектор, як і інші праві організації, що виступають проти секс-меншин, так і не приходять.

До обіду Верховна Рада встигає прийняти п'ять законів, які входять у "безвізовий" пакет. Антидискримінаційну норму залишають на кінець дня. Потім оголошують перерву до 16:00. Люди під Радою не збігаються повністю. Деякі просто змінюють один одного, хтось йде погрітися та випити кави. На сторінці зустрічі у Facebook координують дії та запрошують усіх небайдужих приєднуватися до мітингу і після перерви. Мають намір стояти до кінця засідання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: