23 серпня 2017, середа

Долар сягнув позначки в 25 грн - рекордної за останні 11 місяців

Історичного мінімуму гривня сягнула рік тому, 26 лютого 2015 року, коли торгувалася по 30 грн/дол США

Історичного мінімуму гривня сягнула рік тому, 26 лютого 2015 року, коли торгувалася по 30 грн/дол США

Національний банк вгамовує валютну спрагу українських підприємців своїми резервами

На міжбанківському валютному ринку сьогодні, 19 січня, курс долара США досягнув відмітки 25-25,25 грн/дол. Ще минулих вихідних гривня торгувалася по 24,3 грн/дол. Тобто за поточний тиждень українська національна валюта знецінилася приблизно на 0,8 грн.

Для того, аби збалансувати курс гривні Національний банк вийшов на міжбанківський валютний ринок із пропозицією в $50 млн. Дефіцит іноземної валюти в обороті українського бізнесу призвів до того, що банки готові були виконувати заявки своїх клієнтів вже фактично по курсу 25 грн/дол.

Як уже писало раніше НВ, попит на іноземну валюту, що наразі спостерігається, виник через зменшення доходів експортерів української сировинної продукції через падіння цін на світових ринках. Скорочення виручки підприємств відбувається на фоні тривалого відкладеного попиту бізнесу на інвалюту, утвореного через валютні обмеження, встановлені Національним банком ще минулого року.

Приступити до суттєвої лібералізації, як повідомляла голова НБУ Валерія Гонтарева, регулятор мав би у квітні 2016 року. Але, враховуючи затримки майбутніх траншів фінансової допомоги від МВФ, які Україна мала отримати у вересні і грудні 2015 року та у березні 2016 року у загальному розмірі близько $4,5 млрд, заходи щодо ослаблення зарегульованості валютного ринку перенесені на кінець 2016 року.

‘‘Незначна волатильність курсу національної валюти на міжбанківському валютному ринку як в бік знецінення, так і в бік зміцнення є невід'ємною складовою режиму гнучкого курсоутворення, за якого курс визначається ринковими факторами – співвідношенням попиту і пропозиції, - коментує ситуацію прес-служба НБУ. - За незначних обсягів торгів на ринку, які спостерігаються і наразі, навіть незначні перекоси у попиті і пропозиції валюти створюють помітні коливання курсу’’.

До того ж, як зазначає перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін, спрацьовує психологічний фактор, який роздмухує девальвацію. ‘‘Населення ще не відійшло від девальвації, яка спостерігалася протягом останніх двох років, не довіряє національній валюті і намагається конвертувати гривню в долар, що ми бачимо у вигляді росту попиту на валюту’’, - пояснює банкір.

Так, перевищення попиту на валюту над пропозицією зі сторони населення сьогодні призвело до того, що банки продавали долар по 26,3-27,5 грн/дол (по 26-27,5 грн/дол. – днем раніше), викуповували валюту по курсу 24,7-26,5 грн/дол (вчора – по 24-26 грн/дол).

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: