19 серпня 2017, субота

Алло, це тепер Лондон? Прихід британського бренду Vodafone повинен розірвати в головах українців асоціацію з Росією - НВ №39

коментувати
Алло, це тепер Лондон? Прихід британського бренду Vodafone повинен розірвати в головах українців асоціацію з Росією - НВ №39
Фрагмент обкладинки журналу НВ №39
Союз МТС з Vodafone також обіцяє знизити тарифи компанії в роумінгу та прискорити розвиток її 3G-мережі. Київстар обіцяє відповісти

Рік тому президент одного з двох найбільших в Україні операторів мобільного зв'язку Київстар Петро Чернишов сказав, що буде вважати реформи в Україні успішними, якщо в країні з'явиться IKEA. Цього не сталося. Замість комфортної шведської меблевої компанії у нього з'явився серйозний конкурент в особі другого за величиною телекомунікаційного оператора в світі — Vodafone. Під цією маркою МТС буде надавати послуги зв'язку в Україні.

Vodafone і МТС зобов'язалися спільно розвивати мережі зв'язку третього покоління в країні, перефарбувати магазини і вивіски під британський бренд, а також натякнули, що знизять тарифи. Подію цю не назвеш епохальною, якою міг би стати прихід IKEA, але при вмілому маркетингу ребрендинг може позбавити МТС від образу московського оператора. Начальник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій очікує, що нові пропозиції операторів дозволять абонентам заощадити на дзвінках. Причому знижувати тарифи, найімовірніше, буде як МТС і Київстар.

Нинішній бренд МТС, під яким оператор працював в Україні протягом останніх дев'яти років, з самого початку споживачі послуг зв'язку сприйняли насторожено через асоціацію з Росією. "Якщо вийти на вулицю і запитати у пересічного громадянина, що таке МТС, то можна почути, що це Московські Телесистеми",— каже Паращій.

Особливо ця асоціація стала загрожувати оператору в минулому році, коли вибухнув скандал, ініційований тодішнім головою Нацкомісії з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Петром Яцуком. Він звинуватив МТС в тому, що компанія дозволила російським спецслужбам отримати доступ до персональних даних абонентів. Тоді комісія навіть збиралася позбавити оператора ліцензії. У самій компанії пояснили, що втручання в роботу мережі було організовано ззовні. У підсумку МТС зберегла ліцензію.

Втім, це не могло не позначитися на роботі оператора. Паращій зазначає, що в четвертому кварталі минулого року відтік абонентів МТС становив 17,6 %, хоча до цього протягом семи кварталів в середньому складав 6% . Абонентська база скоротилася на 11% за квартал і на 6% за рік. При цьому Київстар скоротив за квартал абонентську базу всього на 0,4% і приріс за рік на 2%.

"Це може свідчити про перетікання абонентів мережі МТС у Київстар",— каже Паращій.

Цікаво, що Київстар також можна назвати компанією з російським корінням. Вона належить одному з найбільших світових операторів — Vimpelcom. Більш 40 % цієї компанії володіє Altimo, підконтрольна російському фінансово-промислового консорціуму Альфа-груп ізраїльських підприємців Михайла Фрідмана і Германа Хана, основний бізнес яких має російські корені.

Для того щоб дистанціюватися від російського коріння, МТС почала докладати зусиль ще на початку цього року. Тоді основним акціонером МТС-Україна стала голландська компанія. Втім, це не змінило головного — основним бенефіціаром як і раніше залишилася компанія Система Володимира Євтушенкова.

Що буде означати поява знаменитого британського бренду для українських абонентів, читайте в новому номері журналу НВ — №39 від 23 жовтня.


Обложка НВ №39
Обкладинка НВ №39


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: