23 липня 2017, неділя

Не домовляйтесь і не давайте хабарів, ідіть в поліцію. Деканоїдзе та її зам відверто поспілкувалися з бізнесом

коментувати
Не домовляйтесь і не давайте хабарів, ідіть в поліцію. Деканоїдзе та її зам відверто поспілкувалися з бізнесом
Очільники Національної поліції розповіли представникам бізнесу, які зміни проходять всередині поліції і чого чекати від того їм, їх юристам та решті українців

Майже місяць тому, 7 листопада 2015 року, набув чинності закон Про Національну поліцію України. Днями голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе і керівник департаменту захисту Національної економіки поліції Ігор Купранць зустрілися з представниками Європейської бізнес асоціацієї. Про що вони говорили, слухало НВ.

Про те, як переатестовують 130 тисяч колишніх міліціонерів

ДЕКАНОІДЗЕ: 7 листопада ми перепризначили всіх міліціонерів на тимчасові посади. І тільки після того, як кожен співробітник пройде переатестацію, він буде призначений на посаду поліцейського.

Переатестація відбувається у два етапи. Це тестування за двома напрямками – професійні знання та інтелект (логічне мислення).

Неправда, що продаються тести. Ми перевіряли усі такі чутки, це виявлялися відкриті тести, які висів на якихось сайтах. 36% не склали тести, але тести не відсіюють кандидатів. Потім з балами з тестування ця людина йде на комісію. У комісії будуть представники центрального апарату Поліції і представники громадянського суспільства, які будуть розглядати ці бали, особисту справу і досягнення за роки служби. Керівники комісії відправляють людей на поліграф. Це перше в Україні професійне тестування - ізраїльські тести MIDOT - які вимірюють чесність людини.

На наступному тижні ми спільно з групою іноземних донорів відкриємо новий Центр рекрутингу для Національної поліції. Там будуть опікуватися всією технічною роботою, відбором, тестуванням, там буде сидіти комісія. Але там працюватимуть не наші співробітники, а кваліфіковані люди, які будуть працювати на зарплати з джерел міжнародної технічної допомоги. Це гарантія, що жодна людина не вплине на переатестацію і процеси в Національній поліції.

Зарплати поліцейським ми будемо піднімати поступово. З 1 січня мінімальна зарплата буде складати 4 тис. грн для рядового фахівця-початківця

У середу, 2 грудня, ми закінчили тестування в Києві та Київській області. Це було близько 12 тисяч чоловік. Співбесіди починаються з понеділка, 7 грудня. До 28 грудня ми закінчимо співбесіду тут і почнемо співбесіди у Львівській, Хмельницькій, Харківській, Дніпропетровській областях та інших. Протягом шести місяців ми закінчимо атестацію всієї системи.

Через тиждень після вступу на посаду я скасувала всю красиву статистику, яку надсилали мені, про відкриті і закриті справи. Мене це не хвилює. Ми будемо інакше оцінювати ефективність роботи поліції. Після 100 днів наші стратегічні партнери в кожному місті будуть проводити соціологічне опитування, яке оцінить довіру населення і бізнесу. Плюс внутрішня оцінка того, як працівники оцінюють свого керівника. І ці опитування будуть повторюватися регулярно, раз на рік або два, щоб ми розуміли, наскільки ефективно працює наша поліція. І якщо десь не буде позитивних показників, то, звичайно, для них це буде дуже погано.

Про те, як перебудовують Національну поліцію

Частиною моєї концепції реформи є нова структура внутрішньої безпеки Національної поліції. У цього департаменту не повинно бути каральної функції, навпаки, цей департамент має бути мостом між суспільством і національною поліцією.

Ми призначили абсолютно нову людину, грузина [Георге Грігалашвілі]. Чому? Тому що він дуже хороший поліцейський, який був начальником поліції Грузії 10 років, який добре розуміє поліцейську систему, якому я довіряю, у якого немає ніяких інтересів.

Ми шукаємо нових професійних співробітників у внутрішню безпеку. Так, їх важко знайти, але Георге це зробить.

Скоро почне функціонувати новий кол-центр, куди кожна людина і кожен бізнес може зателефонувати і повідомити про те, що в Національній поліції або якийсь конкретний поліцейський щось роблять неправильно. Дуже важливо налагоджувати двосторонній зв'язок між суспільством і поліцією.

Система не повинна прив'язуватися до людини. Ми повинні створювати державний інститут – і ось це буде нашою перемогою

Коли ми говоримо про структуру, то найголовніша складова – це люди, і головне завдання – це їх знайти. Чого не вистачає зараз нашим керівникам у поліції – це якостей менеджера. Ми створюємо "золотий резерв" Національної поліції України. У цьому проекті ми тестували 150 осіб. Після дуже жорсткого фільтра, поліграфа, психологічного тесту, після особистої співбесіди зі мною, у нас залишається 20-25 осіб. Їх навчатимуть найкращі тренери України з менеджменту, комунікацій, лідерства. Їх буде недостатньо, але ми не будемо зупинятися.

Про боротьбу з економічною злочинністю

КУПРАНЕЦЬ: Ми реформували відділ по боротьбі з економічною злочинністю: прибрали дублювання функцій (з Управлінням по боротьбі з організованою злочинністю), скоротили штат працівників цих двох підрозділів.

Раніше практично в кожному районному відділі були якісь моторошні економісти, які незрозуміло чим займалися. Сьогодні ми всю систему перепідпорядкували вертикально – вся структура підпорядковується центральному апарату. Щоб ми могли звести до мінімуму можливість представників місцевої влади, представників місцевої бізнес-еліти, впливати на співробітників наших відділів.

Відповідально заявляю, що підрозділу заборонено проводити будь-які перевірки бізнесу. Заборонено вникати у фінансові суперечки між комерційними структурами.

Основне завдання наше це захист інтересів держави в будь-яких сферах діяльності – від медицини до природних ресурсів країни. Наприклад, це ми підняли скандал щодо щеплень дітей від поліомієліту. Намагалися завести в Україну вакцину, яка на той момент вже була непридатна для використання. Видобуток бурштину теж на сьогоднішній день є бичем нашого суспільства.

Ми будемо займатися комерційними структурами, які виходять на бюджетні торги. І оперативно, щоб контролювати видаткову частину бюджету та не допускати злодійство.

Про мости між суспільством та поліцією

ДЕКАНОІДЗЕ: Коли люди одягнуть нову форму Національної поліції (а без переатестації ніхто її не одягне), коли люди будуть бачити, що це перша особа держави, коли буде довіра – тоді станеться ментальний зрив.

Ми будемо створювати dignity-поліцейських [гідних], у яких можуть бути помилки в минулому, але вони будуть перебудовуватися під нову систему. Серед тих хлопців, які працюють, я знайшла дуже багато нормальних і професійних. Я впевнена, що там є люди, які хочуть працювати по-чесному, хочуть працювати за новими правилами. Просто, у них раніше вибору не було.Ми створюємо з нуля систему – звичайно, помилки будуть. Я можу пробачити всі дрібні помилки. Але є дві речі, які я не можу пробачити – це корупція і скептицизм. Я ненавиджу скептицизм. Не можна так! Люди повинні вірити. Коли ми починали проект з патрульною поліцією – люди не вірили. Перед нами з Екою [Згуладзе, першим заступником міністра внутрішніх справ України] зачиняли двері. А зараз у нас шість тисяч патрульних офіцерів. І там немає системної корупції. Її там немає. Відомий один такий випадок. Один на шість тисяч. І головне, що сам напарник цього патрульного привів молоду людину [яка прийняла грошове заохочення]. Він розкаявся, але... ви ж розумієте [його звільнили].

Я маю намір побудувати поліцію, яка буде стояти абсолютно окремо від політики. І коли поліцейський буде вільний від політики – він не буде впливати на бізнес.

Але і ми повинні навчитися поважати поліцейського. Був прецедент, коли при затриманні чоловік застосовував слова по відношенню до поліцейських, які я не можу повторити. До молодих, 21-22 роки. І після того, як приїжджає їх начальник, він [громадянин] продовжує наїжджати на начальника. Це огидно. Я не дозволю шантажувати наших поліцейських. Ні у одного виродка немає права ображати людину, яка просто займається своєю справою. Ми вживатимемо дії у відповідності з законом. Але найголовніше, щоб суспільство розуміло, що ображати поліцейських не можна.

Після службової перевірки ми звільнили чотирьох патрульних поліцейських, які свої обов'язки виконували добре, але на їх сторінках в facebook були якісь антидержавні статуси. Я закликала суспільство звертатися у таких випадків, і ми будемо проводити службові перевірки.

У корупції два кінця. Один кінець – це коли поліцейський не робить правильні речі, і другий випадок – це, коли хтось дає хабара, щоб вирішити питання. Коли я кажу про ментальний зв'язок, то маю на увазі, що тотальна революція повинна відбутися у голові у кожної людини, а не тільки у поліцейських.

КУПРАНЕЦЬ: Ми будемо займатися хабарами. Не давайте хабарі суддям і чиновникам, приходьте до нас – ми будемо їх саджати у в'язницю. У нас вже є факти затримання і суддів, і співробітників прокуратури.

Давайте розривати кругову поруку. Кожен оперативник плоди своєї роботи направляє в суд. Давайте подивимося з точки зору бізнесу: коли юристи йдуть у суди від імені бізнесу, то, в першу чергу, знаходять виходи на суддів і намагаються домовитися. Дайте команду своїм юристам, щоб вони не домовлялися. А якщо бачать якісь факти домовленостей, то нехай йдуть до мене.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: