20 сiчня, 2017. п'ятниця

Новое время

UA RU
Автомаршрути по Україні

Історія, екстрим, пляж

24 квiтня, 2015
Цей маршрут підійде практично всім категоріям мандрівників, так як перший його пункт сподобається небайдужим до історії, другий - любителям екстриму в контексті ідеальної природи. А завершиться він на море.

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

.

Цикл матеріалів НВ завершується маршрутом, який підійде практично всім категоріям мандрівників. У ньому є і історичні місця, і екстрім, і море:

Легедзине - Мигія - Очаків

карта

Загальний кілометраж без врахування дороги:

594 км

Мета №1
Легедзине
48°47'51.83"N, 30°30'51.3"E

Якщо ваш автомобіль зможе без відчутних втрат проїхати (об'їхати) всі ями і вибоїни одеської траси від Києва до Умані, то сміливо повертайте ліворуч на покажчику Легедзине. Ще 30 хвилин (28 км) по дорозі середньої якості — і ви в епіцентрі одразу кількох важливих для вітчизняної історії епох. В першу чергу тут було знайдене і тепер відтворене трипільське поселення ІІІ тис. до н. е.., в тому числі його житлові та побутові будівлі. Це історичне село називається історико-культурним заповідником Трипільська культура.

Саме Легедзине, згідно з легендою, засноване козаком на прізвисько Легейда, з'явилося на карті куди пізніше — у XVIII столітті. Тут жили вільні і чесні люди, тому в 1920 році село вибухнуло антибільшовицьким повстанням, яке завершилося репресіями. А під час голодомору в Легедзине загинуло півтисячі людей.

У декількох кілометрах від села (в бік Свинарки) тягнеться низка скіфських курганів. На одному з них встановлено пам'ятник людям і собакам: в 1941 році 500 прикордонників та їх 150 вірних псів окремої Коломойської прикордонної комендатури піднялися в останню атаку проти ворога.

.

Мета №2
Мигія
48°2'22.56"N, 30°57'2.88"E

Близько 120 км, які можна подолати за декілька годин, - і ви у Мигії. За переказами, звідси родом візуальний символ українського козацтва козак Мамай - той самий, що сидить з бандурою під дубом. А наприкінці XVIII столітті Мигія стала центром гайдамацького руху. Та й сама її назва походить від козацьких багать, миготливих вночі. Але ми їдемо сюди за природою і рафтингом.

У скелястих берегах швидкі води Південного Бугу "беруть" з розбігу 12 порогів, самим серйозним серед яких вважається поріг Червоні ворота. І в 50 кроках від річки ще одна водойма - затоплений гранітний кар'єр, що перетворився в дивовижної краси озеро.

Щоб дістатися до усієї цього пишності, треба проїхати майже всю Мигію і вже на виїзді праворуч від основної дороги помітити великий щит з покажчиком і цілком корисною картою місцевості національного природного парку Бузький град.

Якщо ви налаштовані на рафтинг, то про це треба подбати заздалегідь: через пошуковики легко знайти місцеві компанії, які не тільки організовують спуск по порогах різного ступеня складності, але і харчування - від борщу до барбекю - і нічліг.

.

Мета №3
Очаків
46°37'12.06"N, 31°32'37.45"E

Головне і єдине "але" у вашому пересуванні від Мигії до Очакова - це те, що доведеться їхати через Миколаїв, а це займе якийсь час. Тому наступні 220 км можуть перетворитися на 4 години. Але заради приморського Очакова варто потерпіти.

Якщо вас цікавить пляжний відпочинок, бронюйте номер в одному з місцевих пансіонатів заздалегідь. Якщо ви їдете на один день, то цілком згодиться тутешній міський пляж з його нехитрою інфраструктурою.

Сьогодні Очаків - це тиха провінція, в життя якої влітку вносять різноманітність курортники. Інтерес представляє місцевий ринок, на який треба заглянути раніше, щоб побачити (придбати) будь-яких мешканців Чорного моря у свіжому вигляді.

Через стратегічно важливе місце розташування Очакова за нього воювали князі князівства Литовського, полководці Запорізької Січі, Османської та Російської імперій. Місто брали Олександр Суворов і Григорій Потьомкін. Тут був заарештований, а потім розстріляний на сусідньому острові Березань романтик і дворянин, який перейшов на бік бунтівників матросів, капітан Петро Шмідт.

На Березань і також мальовничу Кінбурнську косу (пісок, прибій, краби, чайки, сосни) з очаківської набережної одить невеликий кораблик. Також уваги заслуговують розкопки давньогрецького поселення Ольвія, які знаходяться в 30 хвилинах поїздки на автомобілі.

І ще один суттєвий козир Очакова: тут немає екологічно шкідливого виробництва, тому повітря містечка віддає тільки морськими водоростями і степовими травами.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: Вальдимар via Wikipedia, Knight Light, Dmitry Chertousov via Flickr, а також ochakov.ucoz.ua